banner181
banner210

Emel Sayın'ın ilahilerine Başkentli kadınlardan tam not

15 Mart 2012 Perşembe 16:22
Bu haber 823 kez okundu

Lale Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Lale Der)'nin, Kadınlar Günü dolayısı ile düzenlediği programda ünlü sanatçı Emel Sayın konser verdi. Geliri okuma salonu ve yurt inşaatına bağışlanacak etkinlikte, Sayın’ın...

Emel Sayın'ın ilahilerine Başkentli kadınlardan tam not
Lale Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Lale Der)'nin, Kadınlar Günü dolayısı ile düzenlediği programda ünlü sanatçı Emel Sayın konser verdi. Geliri okuma salonu ve yurt inşaatına bağışlanacak etkinlikte, Sayın’ın seslendirdiği ilahiler büyük beğeni topladı.

Ankara Rixoss Otel’de düzenlenen programa AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın eşi Melike Kılıç, hayırsever Melek İpek ile çok sayıda davetli katıldı. Nuriye Toraman’ın sunuculuğunu yaptığı programda, Emel Sayın konser verdi. Sayın’ın seslendirdiği ilahiler büyük beğeni topladı. Geliri okuma salonu ve yurt inşaatında kullanılacak programda, Osmanlı kaftanlarının da yer aldığı bir de müzayede yapıldı.

Programda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, tüm kadınları Meclis’te temsil etmeye çalıştıklarını söyledi. Kadın haklarının savunulmasının önemine dikkat çeken Çalık, “Lale Der’e kurulduğu günden itibaren yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum. Yatırımımız insana. İnsanlarımıza, evlatlarımıza o kadar güzel yatırım yapıyorsunuz ki, onlar bizim gururumuz oluyor, hem yurt içinde hem yurt dışında.” diye konuştu.

Lale Der Başkanı Sevgi Çelen ise “Dünya Kadınlar Günü bir güne sığmasın istiyoruz, bütün günlere yayılsın. Kadınlarımız her zaman kıymetli. Bu vesile ile bu programı düzenledik. Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.” dedi. Dernek olarak kadınların aktif yaşama katılmasını amaçladıklarını söyleyen Çelen, “Bu amaçla birçok seminer, etkinlik düzenliyoruz. Kişisel gelişimden el sanatlarına kadar geniş bir yelpazede kurslarımız var. Geziler, sempozyumlar düzenliyoruz.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder