banner181
banner210

Markette patlayan bomba güvenlik kamerasında

15 Mart 2012 Perşembe 16:12
Bu haber 513 kez okundu

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Polisin zanlılara ulaşmak için topladığı güvenlik kameraları görüntülerinde marketteki...

Markette patlayan bomba güvenlik kamerasında
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Polisin zanlılara ulaşmak için topladığı güvenlik kameraları görüntülerinde marketteki bombanın patlama anı saniye saniye yer aldı.

Operasyon sonrası yapılan incelemelerde zanlılar arasında 1 Mart akşamı Şişli'de bir marketin içinde meydana gelen patlama ile Bağcılar'da bir market önüne bırakılan ses bombasının faillerinin de bulunduğu belirtildi. Bu patlamanın talimatının da gözaltındaki örgütte sorumlu pozisyonda bulunan S.E'nin (25) verdiği ileri sürüldü. Marketteki patlama anı da güvenlik kameralarına yansıdı. Zanlının markete girişi ve bombayı yerleştirdikten sonra patlamanın gerçekleşmesi bütün ayrıntılarıyla görüntülerde yer aldı.

Yapılan tespitlere göre ele geçirilen patlayıcılar ile çok sayıda eylem yapılabileceği ifade edildi. Dikkat çekmemek için patlayıcı fünyelerin plastik kalem içinde, patlayıcıların ise çocuk bezi içinde sakladığı kaydedildi. Şüphelilerin x-ray cihazında sinyal vermediği için patlayıcıları sigaraların ve yapıştırıcı tüplerin içine yerleştirdiği ve bu sayede x-ray cihazından geçebildiği bildirildi. Patlayıcı yüklü sigaraların konulduğu sigara kutusu içine cep telefonu düzeneği kurulduğu ve istenildiği anda kutu içerisindeki sim karta ait GSM numarası aranarak patlamanın gerçekleştirildiği öğrenildi. Ayrıca bir sigara kutusundaki patlayıcının yaklaşık 2 el bombası etkisinde olduğu kaydedildi.

Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder