banner181

Orhangazi İlköğretim Okulu konferans salonu hizmete açıldı

15 Mart 2012 Perşembe 16:11
Bu haber 528 kez okundu

Adıyaman'da 'Kültür ve Sanatın Buluşma Noktası; Okullar' projesi kapsamında yaptırılan Orhangazi İlköğretim Okulu Konferans Salonu törenle hizmete girdi.        Açılış törenine Adıyaman Vali yardımcılarından...

Orhangazi İlköğretim Okulu konferans salonu hizmete açıldı
Adıyaman'da 'Kültür ve Sanatın Buluşma Noktası; Okullar' projesi kapsamında yaptırılan Orhangazi İlköğretim Okulu Konferans Salonu törenle hizmete girdi.

        Açılış törenine Adıyaman Vali yardımcılarından Yakup Güney, Murat Süzen, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, İşkur İl Müdürü Ramazan Tatar, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
    
        Tören, Orhangazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin okuduğu şiirlerle başladı. Daha sonra konuşan Vali Yardımcısı Murat Süzen, okula, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Sosyal Destek (SODES) programına sunduğu 'Kültür ve Sanatın Buluşma Noktası; Okullar' projesi kapsamında konferans salonu yapıldığını belirtti. Süzen, salonun okuldaki sanatsal etkinliklere büyük katkısının olacağını söyledi.

        Süzen, yeni eğitim programının uygulanabilmesi, öğrenci kulüplerinin aktif faaliyet gösterebilmeleri ve program hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için okullarda fiziki alt yapı ve donanımının sağlanması gerektiğine işaret etti.

        Salonun bütçede belirtilen tadilat ve araç gereçlerle destekleneceğine vurgu yapan Süzen, "Proje kapsamına alınacak okullar Adıyaman’ın en kalabalık okulları olup, kültür ve spor alt yapısı ya hiç olmayan ya da yetersiz olan okullardır. SODES kapsamında yapılan bu salonların, eğitim bölgesindeki tüm okulların ortak kullanımına sunulacak olması etki alanını genişletecektir. Proje kapsamında ilimizde 7 okula konferans salonu yapıldı.” şeklinde konuştu.

        Orhangazi İlköğretim Okulu Müdürü Ramazan Çubuk ise 1987 yılında kurularak eğitim ve öğretim açılan okulun 18 derslik ve 607 öğrencisinin bulunduğunu bildirdi. Çubuk, konferans salonunda her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağını ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder