banner181

Bülent Arınç: İnsanımız vakfa sahip çıkmıştır

15 Mart 2012 Perşembe 16:02
Bu haber 1126 kez okundu

Üsküdar'da Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü binasısını hizmete açan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hangi inanca mensup olursa olsun, bu ülkede yaşayan insanlar vakfa sahip çıkmıştır." dedi. Üsküdar’da düzenlenen açılış...

Bülent Arınç: İnsanımız vakfa sahip çıkmıştır
Üsküdar'da Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü binasısını hizmete açan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hangi inanca mensup olursa olsun, bu ülkede yaşayan insanlar vakfa sahip çıkmıştır." dedi.

Üsküdar’da düzenlenen açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ve diğer yetkililer katıldı. Açılış töreninde konuşan Bülent Arınç, “Vakıflar bizim medeniyetimizin ismidir. Vakıfları insanlar Allah rızası için kurarlar. Sebiller, camiler, hanlar, kervansaraylar bunun için kurulmuştur. Biz vakıflarımızın bir kısmını Müslüman inancında olan kişilerin kurduğu vakıflar olarak biliyoruz. Farklı inançlara mensup insanlar da vakıf kurdular. Onların da okulları, hastaneleri, fakirlere yetimhaneler olarak hazırladıkları vakıf eserleri var. Hangi inanca mensup olursa olsun bu ülkede yaşayan insanlar vakfa sahip çıkmışlar. Toprağımızın neresine bakarsanız bakın, mutlaka bir yerde vakıf eser görmemiz mümkün.” diye konuştu.

Vakıflar Müdürlüğü’nün, Türkiye’de ne kadar vakıf eserleri varsa sahip çıktığını vurgulayan Arınç, “Yeter ki vakıf eserleri bir tarafta çürüyüp gitmesin. Geçmişte farklı amaçlarla kullanılıyordu. Vakıflara sahip çıktık. 3 binden fazla vakıf eserini ayağa kaldırdık. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2 tane üniversite kurdu. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ve Bezm-i Alem Üniversitesi. İnşallah eğitim hayatımıza katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bina hizmete açıldı. Arınç ve diğer yetkililer birlikte yeni binayı gezdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder