banner181

Reto Ziegler: Tüm takım yüzde yüz performansla sahaya çıkacak

15 Mart 2012 Perşembe 15:51
Bu haber 1767 kez okundu

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı'nın oyuncularından Reto Ziegler, 17 Mart Cumartesi günü oynayacağı Galatasaray maçı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.    Ziegler, Galatasaray maçını kendi evlerinde oynamanın...

Reto Ziegler: Tüm takım yüzde yüz performansla sahaya çıkacak
Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı'nın oyuncularından Reto Ziegler, 17 Mart Cumartesi günü oynayacağı Galatasaray maçı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

    Ziegler, Galatasaray maçını kendi evlerinde oynamanın önemli bir avantaj olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

    "Galatasaray maçını kendi evimizde oynamak bizim için avantaj olacak. Rakip sahada oynamak bazı zorlukları beraberinde getirir. Kendi sahamızda, taraftarlarımızın oluşturacağı o muhteşem ambiyansta, onların desteği ile oynayacak olmak takımımız için büyük bir artı."

    Karşılaşmanın öneminin takım olarak farkında olduklarını dile getiren Ziegler, "Biz, bu maçın çok zor ve çok önemli bir karşılaşma olduğunu biliyoruz. Her iki takım üzerinde de baskı var. Ancak biz mümkün olduğunca bu baskıyı azaltıp gereken tüm çalışmalarımızı yapıyoruz.
    
    İlk maçtan bahsedecek olursak karşı takım o maçta daha hırslıydı, kazanmayı daha fazla istiyordu. Biz de bu maçta o durumdayız. Sahaya çıktıktan sonra mücadele edeceğiz, teknik taktik olarak kalitemizi ortaya koymak ve en önemlisi maçı ve galibiyeti istemek ve bunu karşı takıma hissettirmek çok önemli."

    Ziegler, takımın bu karşılaşmaya nasıl hazırlandığı ile ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi:

    "Bu maçın kafada bitmesi gerekiyor. Çok iyi bir mental hazırlık dönemi geçiriyoruz. Derbinin önemini hepimiz biliyoruz. Bu maçı alıp hem puan farkını azaltmak hem de play-off'lara kadar devam edecek bir galibiyet serisi başlatmak istiyoruz.

    Takımda şu anda yüksek bir bir konsantrasyon var. Tüm takım cumartesi günü yüzde yüz performansla sahaya çıkacak. Hem hocamız hem takım içindeki arkadaşlarımız, birbirimizi telkin ediyoruz, maça hazırlık adına gereken her şeyi yapıyoruz. Tek hedefimiz taraftarlarımızın önünde onların büyük desteği ile galip gelmek ve onları mutlu etmek."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder