banner181

Rektör adayı Cevit: Planlı uygulamalarla hedefimizi büyüteceğimize inancım tam

15 Mart 2012 Perşembe 15:49
Bu haber 282 kez okundu

Prof. Dr. Ömer Cevit, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü için aday olduğunu açıkladı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevit, hastanede düzenlediği basın...

Rektör adayı Cevit: Planlı uygulamalarla hedefimizi büyüteceğimize inancım tam
Prof. Dr. Ömer Cevit, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü için aday olduğunu açıkladı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevit, hastanede düzenlediği basın toplantısında, rektör seçilmesi halinde yapacaklarını anlattı. Prof. Dr. Cevit, “Akıllı bir planlamayla ve verimli uygulamalarla hedefimizi daha da büyütebileceğimize, ülkemizin seçkin üniversiteleri arasına girebileceğimize ve bu süreci birlikte başarabileceğimize inancım tamdır.” dedi.

    Haziran ayında yapılacak rektörlük seçimleriyle birlikte Cumhuriyet Üniversitesi’nin gelecek 4 yılının nasıl şekilleneceğine karar verileceğini belirten Prof. Dr. Ömer Cevit, üniversitenin tüm birimlerinin bir sistem dahilinde elden geçirilerek dinamik, üretken ve kendiyle barışık bir kurum haline dönüştürülmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Cevit, “Dünyada ve ülkemizde yüksek öğretim alanında ortaya çıkan gelişmeler, içine kapalı ve değişimlere duyarsız kalan bir üniversite anlayışı ile yola devam edilemeyeceğini açıkça ortaya koymaktadır.” şeklinde konuştu.

    Bir üniversitenin ancak huzurlu öğretim elemanları ve idari personelle, yeterli mekan ve imkanlarla, doğru yönetim anlayışıyla ve pozitif hedeflerle gerçek bir üniversite olacağına dikkat çeken Cevit sözlerini şöyle sürdürdü: “Özgürlükçü ve yenilikçi anlayışı benimseyen, yönetimde adalet, liyakat ve katılımcılığı esas alan, dinamik, zamanın ruhunu okuyan ve değişimin gereğine inanan bilim insanlarını destekleyen, insana sevgi saygı ve güven duyan bir yönetim anlayışını ilke edineceğim.”

    Bu arada Cumhuriyet Üniversitesi'nde daha önce Prof. Dr Faruk Kocacık, Prof. Dr. Mehmet Çimen ve Prof. Dr. Fahrettin Göze adaylıklarını açıklamıştı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder