banner181

Şehit çocukları Vali Cerrah’ı ziyaret etti

15 Mart 2012 Perşembe 15:27
Bu haber 1061 kez okundu

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, şehit çocuklarını kabul etti. Ziyarette konuşan Piyade Albay Salih Taşkın, bu yıl yeni bir uygulamaya başladıklarını ve şehit ve gazi çocukları için psikolojik danışmanlık hizmeti başlattıklarını belirterek,...

Şehit çocukları Vali Cerrah'ı ziyaret etti
Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, şehit çocuklarını kabul etti.

Ziyarette konuşan Piyade Albay Salih Taşkın, bu yıl yeni bir uygulamaya başladıklarını ve şehit ve gazi çocukları için psikolojik danışmanlık hizmeti başlattıklarını belirterek, bu uygulamanın çocuklar için çok faydalı olduğunu gördüklerini söyledi.

Osmaniye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Durmuş Öksüz ise dernek faaliyetleri hakkında Vali Cerrah’a bilgi verdi.

Şehit çocuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Celalettin Cerrah, çocuklara babalarının nerede ve nasıl şehit olduğunu sordu.

Vali Cerrah; “Vatanımızı, bayrağımızı ve milletimizi korumak hepimizin birinci derecede görevidir. Babalarınız bütün bu kutsal değerler için mücadele ederken hayatlarını kaybettiler ve şehit oldular. Babalarınızla gurur duymalısınız. Siz başınız dik gezmelisiniz çünkü sizler şehit çocuğusunuz. Hepimiz, şehitlerimize şükran ve minnet borçluyuz.”diye konuştu.

Şehit Binbaşı Adil Karagöz’ün kızı Yıldız Karagöz, Vali Cerrah’a “Vali amca size çok güzel bir hediye vermek istiyorum.”diyerek Türk bayrağı hediye etti. Türk bayrağını öperek alan Vali Cerrah, “Bayrağımızın göklerde özgürce dalgalanması uğruna canını feda eden şehidimizin kızının verdiği bayrağımızı öperek alıyorum. Çok anlamlı bir hediye.” dedi.

Ziyaretin devamında çocuklarla bir süre daha sohbet eden Vali Cerrah, “Vatanımız için canlarını gözlerini kırpmadan feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”dedi.

Vali Cerrah, ziyaretin sonunda şehit çocuklarına çeşitli hediyeler verdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder