banner181

Diyarbakır'da yakalanan 'yeşil gözlü sapık' tutuklandı

15 Mart 2012 Perşembe 15:26
Bu haber 1429 kez okundu

Türkiye’nin birçok şehrinde kendisini kamu görevlisi olarak tanıtarak girdiği 20’ye yakın evde bıçak ve silah zoruyla gerçekleştirdiği gasp cinsel taciz ve tecavüz olaylarının faili olarak aranan Murat B. Diyarbakır'da yakalandı. Sarı...

Diyarbakır'da yakalanan 'yeşil gözlü sapık' tutuklandı
Türkiye’nin birçok şehrinde kendisini kamu görevlisi olarak tanıtarak girdiği 20’ye yakın evde bıçak ve silah zoruyla gerçekleştirdiği gasp cinsel taciz ve tecavüz olaylarının faili olarak aranan Murat B. Diyarbakır'da yakalandı. Sarı saçlı ve yeşil gözlü olması nedeniyle mağdurlar tarafından eşgali 'yeşil gözlü sapık' olarak tarif edilen Murat B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

        Murat B. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan yol aramalarında yakalandı. Muğla, Aydın, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da bugüne kadar uyuşturucu madde, gasp, taciz ve tecavüz olayının faili olarak aranan Murat B., mağdurların eşkal tarifinden dolayı 'Yeşil gözlü sapık’ olarak aranıyordu.

        Zanlının sarı saçlı ve yeşil gözlü olması nedeniyle yol kontrolü yapan güçleri tarafından şüphe üzerine GBT sorgusunun yapıldığı öğrenildi. Zanlının Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde de 4 gün önce kendisini sayaç okuma görevlisi olarak tanıtarak bir eve girdiği, evde bulunan bir çifti bıçakladığı ortaya çıktı. Zanlı polise verdiği ifadede gasp amaçlı girdiği evlerde yüzünü gören bayanlara karşı cinsel tacizde bulunduğunu itiraf etti. Zanlının Muğla’da yine gasp amacıyla girdiği bir evde küçük yaşta bir kız çocuğuna bıçak tacizde bulunduğunu itiraf ettiği belirtildi. Yaklaşık 20 suçtan aranan zanlı, emniyetteki ifadesinin ardından çelik yelek giydirilerek Diyarbakır Adliyesi’ne getirildi. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder