banner181
banner210

Üniversiteleri taşıyan otobüsün kaza davasına devam edildi

15 Mart 2012 Perşembe 15:20
Bu haber 1429 kez okundu

Üniversite öğrencilerinin içinde bulunduğu otobüsün şarampole yuvarlanmasıyla iki öğrencinin ölümü ve 51 kişinin yaralanmasına sebep olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan şoförün yargılanmasına devam edildi.2011 Mayıs ayında meydana...

Üniversiteleri taşıyan otobüsün kaza davasına devam edildi
Üniversite öğrencilerinin içinde bulunduğu otobüsün şarampole yuvarlanmasıyla iki öğrencinin ölümü ve 51 kişinin yaralanmasına sebep olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan şoförün yargılanmasına devam edildi.

2011 Mayıs ayında meydana gelen kazada Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Bahar Şenlikleri'nden dönen öğrencileri taşıyan E.K. idaresindeki otobüs, Seferihisar ilçesinde şarampole devrilmişti. Öğrencilerden Pakize Ecem Korkmaz ve Alper Pekgürler hayatını kaybetmiş, 51 kişi yaralanmıştı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, öğrenciler ve DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi personelinin, şenlikler için üniversiteye ait otobüsle Ürkmez kampına gittiği, dönüşte otobüsün Doğanbey-Seferihisar karayolu Ömür beldesi mevkisinde yoldan çıkarak şarampole yuvarlandığı belirtilmişti. Şoför E.Ks hakkında, taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olmak suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı. İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık E.Kb ve avukatı katıldı. Kusur durumunun tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'ne gönderilen dosyanın beklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder