banner181
banner210

Burhaniye'de ÖMSS kursu açılacak

15 Mart 2012 Perşembe 15:17
Bu haber 712 kez okundu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için hazırlık kursu açılacağı belirtildi. Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz’ın talimatıyla açılması planlanan kurs ve Balıkesir’de 29 Nisan 20127de yapılacak sınav...

Burhaniye'de ÖMSS kursu açılacak
Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için hazırlık kursu açılacağı belirtildi. Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz’ın talimatıyla açılması planlanan kurs ve Balıkesir’de 29 Nisan 20127de yapılacak sınav için engellilere araba da temin edilecek.

Konu hakkında açıklama yapan Kaymakam Uslanmaz, kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak özürlü memurların atamasının, ÖMSS ya da kurayla yapılacağını söyledi. 29 bin boş özürlü memur kadrosu için yapılacak sınava ilçelerindeki engellilerin daha iyi hazırlanması ve katılmalarını teşvik amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce kurs açılacağını ifade etti. Devletin, engellilere diğer birçok ülkede olmayan fırsatlar sunduğunu vurgulayan Uslanmaz, ''Bu fırsatlar iyi değerlendirilmeli. Engelliler de iyi niyet göstermeli ve üretken olmak için çaba sarf etmeli. Türkiye'nin her yerinde, KPSS gibi ÖMSS hazırlık kursları düzenleyeceğiz. Mutlaka bu kurslara katılsınlar ve sınava hazırlansınlar." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder