banner181

İnegöllü krosçular Antalya'dan mutlu döndü

15 Mart 2012 Perşembe 15:10
Bu haber 1566 kez okundu

Bursa’yı Antalya’daki Türkiye şampiyonasında temsil eden, Müşerref-Muzaffer Samda İlköğretim Okulu, Cemil Sönmez İlköğretim Okulu, Kız Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi kros takımları okul idarecileri ile birlikte İnegöl Belediye Başkanı...

İnegöllü krosçular Antalya'dan mutlu döndü
Bursa’yı Antalya’daki Türkiye şampiyonasında temsil eden, Müşerref-Muzaffer Samda İlköğretim Okulu, Cemil Sönmez İlköğretim Okulu, Kız Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi kros takımları okul idarecileri ile birlikte İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

    Ziyaret sırasında konuşan Müşerref-Muzaffer Samda İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Faruk Aytemur, Türkiye Kros Şampiyonası’na İnegöl’den 4 takımın katıldığını ve 4’ünün de finale kaldığını belirterek, “Müşerref-Muzaffer Samda İlköğretim Okulu İnegöl’de yapılan kros müsabakaları sonucunda birinci, Bursa’da yapılan il kros yarışmalarında küçük kızlarda birinci, Balıkesir bölge yarışmalarında bölge üçüncüsü, Antalya’da ki Türkiye Kros Yarışması’nda 18 bölge şampiyonu arasından Türkiye sekizincisi, Cemil Sönmez İlköğretim Okulu yıldız erkekler İnegöl ve Bursa birincisi, Balıkesir bölge ikincisi, Türkiye Kros Yarışması’nda Türkiye on birincisi, Kız Meslek Lisesi genç kızlar kros takımı İnegöl ve Bursa birincisi, Balıkesir bölge yarışlarında üçüncü, Türkiye Kros Yarışması’nda ise Türkiye on yedincisi oldu.” dedi.
    
    Kulüp işbirliği olmadıktan sonra da Türkiye’de derece elde etmenin zorluğunu değinen Ömer Faruk Aytemur, “24 sporcumuzun tümü Belediyespor altyapısındandır. Desteğiniz devam ettiği sürece başarılarımız devam edecektir.” diyerek Belediyespor Kulübünü kurmasından dolayı Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a tüm beden eğitimi öğretmenleri adına teşekkür etti.

    Bursa’yı temsil eden altı okuldan dördünün İnegöl’den olmasının sevindirici bir konu olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Bu sportif başarılar; İnegöl’ün bu işi ne kadar ciddi yaptığının bir göstergesidir.” dedi.

    Başkan Aktaş son olarak, İnegöl’ün sporda çok daha verimli olmasını arzu ettiğini belirterek, “Öğrencilerimiz gerçekten çok önemli bir başarıya imza atmışlar. Bu başarıları kazanan öğrencilerimiz ile onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder