banner181

Sığınmacı Suriyeliler için İslahiye’de yoğun güvenlik önlemleri alındı

15 Mart 2012 Perşembe 15:10
Bu haber 284 kez okundu

Gaziantep’in İslâhiye ilçesine dün gece getirilen 220 Suriyeli sığınmacı, Atatürk Stadyumu içerisindeki spor kompleksinde ağırlanıyor. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı bölgeye, mülteciler için ayakkabı ve giysi başta olmak...

Sığınmacı Suriyeliler için İslahiye'de yoğun güvenlik önlemleri alındı
Gaziantep’in İslâhiye ilçesine dün gece getirilen 220 Suriyeli sığınmacı, Atatürk Stadyumu içerisindeki spor kompleksinde ağırlanıyor. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı bölgeye, mülteciler için ayakkabı ve giysi başta olmak üzere çeşitli ihtiyaç malzemeleri taşınıyor. 220 mültecinin önümüzdeki günlerde 500’e çıkacağı belirtildi. Kurulan kampla sayının 2 bin ila 10 bin arasında olması bekleniyor.

        Suriye’de Esed rejiminin baskısından kaçarak, Türkiye’ye sığınan 220 sığınmacı, gece geç saatlerde otobüslerle Gaziantep’in İslâhiye ilçesine getirildi. İslâhiye Atatürk Stadyumu içerisindeki spor kompleksine taşınan mülteciler için kamu kurum ve kuruluşları adeta alarma geçti. Çevik kuvvet ekipleri, kompleks çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Bölgeye, mültecilerin ihtiyacı olan ayakkabı, giysi ve yemek gibi ürünler de getirildi. Basın mensuplarının kendilerini görüntülemesini istemeyen Suriyelilerin birçok akrabalarının da ülkede kaldığı öğrenildi.

        Öte yandan mülteci sayısının önümüzdeki günlerde 500’e, akabinde de 2 bin ila 10 bin arasındaki bir rakama kavuşacağı öğrenildi. İslahiye’ye gelen mültecilerin arasında sağlık problemi olan kimsenin bulunmadığı belirtildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder