banner181

Kadın çiftçiler yarışmada ter döktü

15 Mart 2012 Perşembe 15:09
Bu haber 288 kez okundu

Kırıkkale Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’a merkez dahil 9 ilçe katıldı. Yarışmada Delice ilçesi birinci oldu.         İl...

Kadın çiftçiler yarışmada ter döktü
Kırıkkale Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’a merkez dahil 9 ilçe katıldı. Yarışmada Delice ilçesi birinci oldu.

        İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirilen program sonunda Delice 120 puan ile birinci, Karakeçili 100 puan ile ikinci, Keskin ise altın sorular ile uzatmalarla 160 puan alarak üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine 4 programlı bulaşık makinesi, 2. olana 2 programlı bulaşık makinesi ve 3. olana çeyrek altın hediye edildi.

        Yarışmanın çekişmeli ve heyecanlı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve amacına ulaştığını dile getiren Vali Yardımcısı Vekili Niyazi Ulugölge, “Burada bulunan kadınlarımızın medeni cesaret gösterip yarışmaları bile takdirle karşılanmalıdır. Kadınlarımız hayatımızın bir parçasıdır ve bizleri tamamlayan öğelerdir. Kadınlarımızın iş gücüne katılımı yüzde 28’dir. Bu kadınlarımızın bir çoğu tarım sektöründe çalışmaktadır. Tarımı geliştirerek, kadınlarımıza da destek olmayı istiyoruz. Gönül ister ki kadınlarımız sanayi ve iş dünyası alanında da etkin rol oynasınlar. Kadınlarımızdan istediğimiz budur.” dedi.

        Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim yayın ve bilgilendirme çalışmalarının sonuçlarını görmek için bu tür yarışmaların önemli olduğunu söyleyen İl Müdür Vekili Ekrem Şener, “Tarımsal konularda kadın çiftçilerimizin performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla 2004 yılından bu yana 81 ilimizde ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ bilgi yarışmaları düzenlenmektedir.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder