banner181
banner210

Endonezyalı öğrenciler Türkçeleriyle hem coşturdu hem duygulandırdı

15 Mart 2012 Perşembe 15:06
Bu haber 432 kez okundu

Anadolu Şifa Derneği (AŞİFAD)’nin düzenlediği programda Endonezyalı öğrencilerin Türkçe okudukları türkü ve şarkılar dinleyicileri hem coşturdu hem de duygulandırdı.     Kırıkkale Gök Düğün Salonu’nda düzenlenen...

Endonezyalı öğrenciler Türkçeleriyle hem coşturdu hem duygulandırdı
Anadolu Şifa Derneği (AŞİFAD)’nin düzenlediği programda Endonezyalı öğrencilerin Türkçe okudukları türkü ve şarkılar dinleyicileri hem coşturdu hem de duygulandırdı.

    Kırıkkale Gök Düğün Salonu’nda düzenlenen programda öğrenciler türküler ve şarkılar söyledi. Programda ilk olarak kanun eşliğinde yemekler yenildi. Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Niyazi Ulugölge ve Belediye Başkanı Halil Danacı tarafından İl Sağlık Müdürlüğü adına Dr. Emel Yüksel’e, Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Öncel’e, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Tezel’e, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Çetin Özlü’ye, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ertuğrul Ercan’a, Tabipler Odası Başkanlığı adına Adem Yeni, Kırıkkale Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Şaban Ünsal’a, Yaşam Tıp Merkezi adına Tekin Kale’ye ve Kırıkkale’de en uzun çalışan doktor unvanını elinde bulunduran Yaşar Peker’e plaket takdim edildi.

     Programa katılan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nde okuyan Endonezyalı Yavmil Suhairi, Tito Auditama, Hüseyin Abdillah ve Ridvan Sumitro adlı öğrenciler söyledikleri şarkılar ve türkülerle izleyicileri coşturdu. Öğrencilerin hareketleri ve Türkçe söylemeleri salonda bulunan bazı misafirleri de duygulandırdı. Ardından yaş günü pastası kesildi. Daha sonra sahne alan ünlü komedyen Atalay Demirci’nin stand-up gösterisi sundu.

    Etkinliğe Kırıkkale Vali Yardımcısı Niyazi Ulugölge, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, İl Sağlık Müdürlüğü adına Dr. Emel Yüksel, Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Öncel, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Tezel, AŞİFAD Derneği adına Duran Aygör ve doktor ile aileleri katıldı.

    Programı hazırlayan AŞİFAD üyelerine teşekkür eden Kırıkkale Vali Yardımcısı Niyazi Ulugölge, bu tür etkinliklerin sık sık tekrarlanması temennisinde bulundu. Endonezyalı öğrencileri ilgiyle izlediğini ifade eden Ulugölge, insanların Türkçeyi anadili gibi konuşup türkü söylemesinin mutluluk verdiğini ifade etti.

    AŞİFAD’ın Kırıkkale’de yeni kurulduğunu açıklayan Dr. Duran Aygör de bu faaliyetlerinin ilk olduğunu ve bundan sonrada devam edeceğini söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Öncel, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Tezel de birer konuşma yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder