banner181

Görme engelliler futsal maçları Adana’da başladı

15 Mart 2012 Perşembe 14:50
Bu haber 486 kez okundu

Görme Engelliler Spor Federasyonunun organize ettiği Görme Engelliler B–1 Kulüpler Türkiye Futsal 1. ve 2. Ligi birinci devre maçları Adana’da başladı.Maçların başlamasından önce Türkiye Futbol Federasyonu Gündüz Tekin Onay Tesisleri’nde...

Görme engelliler futsal maçları Adana'da başladı
Görme Engelliler Spor Federasyonunun organize ettiği Görme Engelliler B–1 Kulüpler Türkiye Futsal 1. ve 2. Ligi birinci devre maçları Adana’da başladı.

Maçların başlamasından önce Türkiye Futbol Federasyonu Gündüz Tekin Onay Tesisleri’nde düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Halis Aslan, “Birbirimizi gönül gözümüzle görüyoruz” ifadesini kullanarak, Vali Hüseyin Avni Coş’un başarı dileklerini getirdiğini ifade etti.

Bu yıl Londra’da yapılacak Paralimpik Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek Futsal Milli Takımı’na başarılar dileyen Aslan, organizasyonda emeği geçenlere de teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Adana’da zengin ve muhteşem bir organizasyon gerçekleştirildiğine dikkat çekti. “Engelsiz kent engelsiz ülke” sloganıyla çalıştıklarını belirten Aldırmaz, “Adana engellilerin her türlü spor organizasyonu için uygun bir kent. Milli takımlarımızın kamp yapması için çok iyi koşullarımız var. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı sizlere sunuyoruz. Her zaman yanınızdayız. Valiliğimiz, Spor İl Müdürlüğü’müz her beraber sizler için ortak hareket ediyoruz” dedi.

Aldırmaz’ın, “Burada sahaya çıkan herkes benim için birincidir” cümlesi sporcular tarafından alkışlarla karşılandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ise konuşmasında Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin spora olan büyük desteğini anlattı. Adana olarak engellilere kucak açtıklarını belirten Hadi, maddi manevi destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti.

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin de, organizasyonun başarılı geçmesi için Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün büyük çaba harcadığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Görme engellilerin spor faaliyetleri açısından 2012’de altın yılını yaşadığını belirten Çetin, “Engelliler Londra Paralimpik Olimpiyatları’nda ülkemizi 35 sporcu ile temsil edecek. Buradaki maçlardan sonra Futsal Milli Takımını seçilecek. İnanıyorum ki onlar da ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, Vali Yardımcısı Halis Aslan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye plaket verdi.
Büyükşehir Belediye Bandosunun çaldığı şarkılarla coşan görme engelli sporcular daha sonra kıyasıya mücadele başladı.

Maçların başlama vuruşunu Vali Yardımcısı Halis Aslan ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz birlikte yaptı. 18 Mart Pazar gününe kadar sürecek maçlarda birinci ve ikinci ligde 8’er takım mücadele ediyor. İkinci devre maçları ise daha sonra belirlenecek bir tarihte başka bir kentte oynanacak.

B-1 1. Futsal Ligi’nde Ankara Çankaya Belediyesi GESK, İstanbul YSGÖR SK, Balıkesir GESK, Gaziantep Zeugma GESK, Kayseri GESK, Gaziantep Mithat EKSK, Ankara Altınokta SK ve Malatya GESK takımları mücadele ediyor.

İkinci ligde ise Erbaa Belediyesi Erbelen SK, Samsun Altınokta GESK, Ankara Aktif Gençler SK, Ankara Batıkent GESK, İstanbul Turged SK, Ordu GESK, Ankara Görbir SK ve Harput GESK takımları birinci lige çıkma mücadelesi veriyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder