banner181
banner210

Ertuğrul Sağlam: İlk 8’i garantilemek için Ankaragücü maçını kazanmalıyız

15 Mart 2012 Perşembe 14:40
Bu haber 760 kez okundu

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ankaragücü karşılaşmasının kendileri açısından sanılanın aksine zor geçeceğini söyledi. Sağlam, "Telafisi olmayan haftalara giriyoruz. İlk 8'i garantileme adına kazanmamız gereken bir maç."...

Ertuğrul Sağlam: İlk 8'i garantilemek için Ankaragücü maçını kazanmalıyız
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ankaragücü karşılaşmasının kendileri açısından sanılanın aksine zor geçeceğini söyledi. Sağlam, "Telafisi olmayan haftalara giriyoruz. İlk 8'i garantileme adına kazanmamız gereken bir maç." dedi.

    Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Çelik Palas Otel'de düzenlediği basın toplantısında Spor Toto Süper Ligi'nin 31. haftasında oynayacakları Ankaragücü maçını değerlendirdi.    Bu hafta çok önemli bir karşılaşma oynayacaklarını anlatan Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi:

    "Ankaragücü bizim için önemli bir kulüp. Gönül isterdeki ligde daha farklı konumda olsun ve keyifli bir karşılaşma oynayalım. Ama maalesef sıkıntılardan dolayı hiç birimizin istemediği ve kabul etmediği bir yerde. Ben Ankaragücü'nün güçlü bir camia olduğuna inandığım için bu sıkıntılı durumdan kurtulacaklarını umuyorum."

    "İLK 8 İÇİN KAZANMAMIZ GEREKİYOR"

    Ligde ilk 8'i garantileme adına mücadeleden 3 puanla ayrılmak istediklerini anlatan Sağlam, "Ankaragücü ligde genç futbolcuları ile mücadele ediyor. Her geçen hafta üstüne koyan bir Ankaragücü görüyoruz. Bu da onların bu lig için tecrübe kazandıklarını gösteriyor. Bu gerçekler ışığında herkes tarafından kolay geçeceği düşünülse de, ben çok kolay olmayacağına inanıyorum. Bu gerçeklerle yüzleşerek oyuncularımızı hazırlamaya çalışıyoruz." uyarısında bulundu.

    Telafisi olmayan haftalara girdiklerini anlatan Ertuğrul Sağlam, "Bu hafta her hangi bir sürprize yer vermeden istediğimiz şekilde karşılaşmayı tamamlayıp, hafta içi oynayacağımız Türkiye Kupası için moral oluşturmayı istiyoruz. Takımımızda cezalı yok. Adem ve Basser'de ufak problem var. Başka sakatımız yok. Bunlarda dün antrenmana çıktılar." dedi.

    Taraftara da seslenen Sağlam, "Ankaragücü takımını çok güzel ağırlayacaklarına ve ev sahipliği yapacaklarına inanıyorum. O gün stadın dolu olup, çok coşkulu ortam hazırlamaları beklentimiz. Çok güzel atmosferde, güzel mücadele ortaya koyarak taraftarlara keyifli bir karşılaşma izletmek istiyoruz." diye konuştu.

    Bir gazetecinin; “Başkan İbrahim Yazıcı tekrar aday olmaz ise ne gibi yol izleyeceksiniz?” şeklindeki sorusuna ise Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, şöyle cevap verdi:

    "O olayları yaşayıp değerlendirmek lazım. Olmayan birşey için konuşmanın mantığı yok. Sonradan olacak, olmayacak şeyler adına bugünden yorum yapmak doğru değil. Biz başkanımızla ilgili düşüncelerimizi her fırsatta dile getirdik."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder