banner181
banner210

Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları için Kürtçe ve Arapça afiş hazırlandı

15 Mart 2012 Perşembe 14:31
Bu haber 385 kez okundu

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıldönümü dolayısıyla Kürtçe ve Arapça afişler hazırlayarak 12 ile gönderdiklerini söyledi. Vali Tuna, Çanakkale’de görevinin birinci yılını doldurması dolayısıyla...

Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları için Kürtçe ve Arapça afiş hazırlandı
Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıldönümü dolayısıyla Kürtçe ve Arapça afişler hazırlayarak 12 ile gönderdiklerini söyledi.

Vali Tuna, Çanakkale’de görevinin birinci yılını doldurması dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi. Şimdiye kadar yaptığı çalışmalar hakkında genel bilgi veren Tuna, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin yanında Çanakkale Kara Savaşları’nda da her ırkta milletin omuz omuza çarpıştığını hatırlatmak için daha önce hazırladıkları “Biz Değil miydik?” projesini de anlattı. Proje çerçevesinde şimdiye kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerine geziler düzenleyerek oradaki vatandaşları Çanakkale’ye davet ettiklerini belirten Tuna, “Bu proje çerçevesinde Çanakkale Zafer Haftası'nı hatırlatmak için her ile özel çalışma yaptık. Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki 12 il için Türkçe’nin yanında Kürtçe ve Arapça yazıların da bulunduğu afişler hazırladık. Afişleri, CD halinde gönderdik. Sloganlar ortak zaten. Koca Seyit ve ortak mesajlarımızın olduğu üç dört tane afiş, 30-40 civarında da fotoğraf sergisi var. Konferansçı arkadaşlar görevlendirdik, o illere gidip konferans veriyor.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder