banner181

Fırtına muz üreticilerinin seralarını yerle bir etti

15 Mart 2012 Perşembe 14:05
Bu haber 719 kez okundu

Hatay’ın İskenderun ilçesi ve çevre beldelerinde üç günden bu yana etkili olan fırtına seraları yerle bir etti. İskenderun’a bağlı Üçgüllük beldesinde seralarda muz yetiştiriciliği yapan üreticilerin seraları fırtınaya dayanamadı.Üçgüllük...

Fırtına muz üreticilerinin seralarını yerle bir etti
Hatay’ın İskenderun ilçesi ve çevre beldelerinde üç günden bu yana etkili olan fırtına seraları yerle bir etti. İskenderun’a bağlı Üçgüllük beldesinde seralarda muz yetiştiriciliği yapan üreticilerin seraları fırtınaya dayanamadı.

Üçgüllük Belediye Başkan Vekili Naim Deniz, “Beldemizde yaşayan halkımızın geçim kaynağı çiftçilik ve sera üreticiliğidir. Beldemizde yaşanan son yılların en etkili fırtınası çiftçilerimizi perişan etti. Özellikle muz yetiştiriciliği yapan vatandaşlarımızın seraları fırtınaya dayanamayarak yerle bir oldu. Bu çiftçilerimizin zararlarının karşılanması için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz.” dedi.

Üçgüllük beldesinde 120 bin TL kredi çekerek muz üretimi için sera yeri kurduklarını söyleyen Çiğdem Genç ise “Tüm umutlarımızı bu seraya bağlamıştık. Henüz borcunu ödeyemeden seramız yerle bir oldu ve ortada kaldık. Çok zor durumdayız, yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz." diye konuştu.

Muz üreticiliği yapan Süleyman Ayda, fırtına yüzünden sera çadırının parçalandığını ve muzlarında parçalanarak kullanılamaz hale geldiğini belirterek, “Fırtınada gerek seramız gerekse bin bir zahmetle yetiştirmeye çalıştığımız muz ağaçlarımız parçalandı. Hasarımız çok büyük yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz.” ifadesini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder