banner181
banner210

"Dörtyol'da sağlık alanında önemli gelişmeler olacak"

15 Mart 2012 Perşembe 14:00
Bu haber 373 kez okundu

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Necip Çiftler’i ziyaret ederek, bölgede sağlık alanında devrim niteliğinde hizmetler yapacaklarını söyledi.Dörtyol Devlet Hastanesinde incelemelerde...

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Necip Çiftler’i ziyaret ederek, bölgede sağlık alanında devrim niteliğinde hizmetler yapacaklarını söyledi.

Dörtyol Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Türkoğlu, halkın refah ve sağlığının temininin en öncelikli meseleleri arasında olduğunun altını çizerek; sağlıklı fertlerden oluşan bir toplumda, her alanda gelişmeye yönelik bir dinamizmin sağlanacağını vurguladı.

Dörtyol Devlet Hastanesi’ndeki hasta odalarını da tek tek gezen Türkoğlu, hastalara acil şifalar diledi. Türkoğlu’nu karşılarında gören hastalar memnuniyetlerini dile getirerek, milletvekilinin bu ziyaretiyle büyük bir moral bulduklarını ifade ettiler.

Başhekim Dr. Ahmet Necip Çiftler, hastanenin her katındaki zeminlere PVC yer döşemesi kaplattıklarını ve bu açıdan hastaların daha hijyenik bir ortamda tedavi edildiklerini belirtti. Ameliyat sonrası hastaların rehabilite edilmesi, kaza geçiren hastaların tedavisi ve Dörtyol’un nemli bir ikliminin olmasından kaynaklanan romatizmal rahatsızlıklar nedeniyle fizyoterapiye uygun hazırlanan yeni tedavi salonunu Türkoğlu’na gösteren Çiftler, hastanenin fizyoterapist ihtiyacını giderme hususunda destek istedi.

Dörtyol Devlet Hastanesi’nin hemen yan tarafında 800 metrekarelik bir alan dâhilinde; 16 polikliniğin açılacağının müjdesini veren Türkoğlu, kan alma, röntgen, ultrason, görüntüleme merkezi hizmetlerinin yanında; çocuk, cildiye, cerrahi gibi alanlarda yeni ünitelerin açılacağını ifade etti. Türkoğlu, Dörtyol Devlet Hastanesinin 120 adet yeni hasta yatak karyolasına ihtiyaç duyduklarını ifade eden Çiftler’e, hastanenin ihtiyaçları doğrultusunda mahal listesinin ivedi bir şekilde oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder