banner181

GESİAD üyelerine 'Doğru Maliyet Hesabı' eğitimi verdi

15 Mart 2012 Perşembe 13:34
Bu haber 344 kez okundu

Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD), üyelerine, Akademi Eğitimleri kapsamında sertifikalı 'Doğru Maliyet Hesabı' eğitimi verdi. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı. Finans ve Bankacılık Öğretim...

GESİAD üyelerine 'Doğru Maliyet Hesabı' eğitimi verdi
Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD), üyelerine, Akademi Eğitimleri kapsamında sertifikalı 'Doğru Maliyet Hesabı' eğitimi verdi. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Finans ve Bankacılık Öğretim Görevlisi Mali Müşavir Yönetim ve Mali Danışman Mehmet Kahraman tarafından verilen eğitimde GESİAD üyelerine işletmelerin karlılığını sürdürmek zorunda olduğu yoğun rekabet ortamında doğru maliyet hesabının nasıl sağlanacağı anlatıldı. Eğitim hakkında bilgiler veren Eğitmen Mehmet Kahraman, “İşletmelerin mal ve hizmet üretimlerinde kontrol edebilecekleri tek nokta olan maliyetlerini sadece kayıt ve kontrol altına almanın yanı sıra yönetmeleri de önemlidir. İşletmeler müşteriyi fiyat yönünden elde tutmak ve rekabet avantajını kaybetmemek içinde maliyet hesaplarını doğru yapmalıdırlar.” dedi.

Eğitimin hedef kitlesinin işletmelerde maliyeti yönetmek ve konu ile ilgili bilgilerini geliştirmek isteyen birim müdürleri, mali işler yöneticileri ve işletme sahipleri olduğunu kaydeden Kahraman, Eğitimin konu başlıklarını şu şekilde sıraladı: “Stok ve Stok Yönetimi Nedir? Stok Kontrol Yöntemleri? Sabit ve Değişken Maliyetleri Yönetmek? Maliyetten Kara Nasıl Geçilir? Maliyet İle Rekabet Avantajını Nasıl Sağlarım?”

GESİAD’ın yoğun bir şekilde devam eden eğitimleri hakkında bilgi veren GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş, “Üyelerimizin kurumsallaşmalarını sağlamaları adına gerekli tüm eğitimleri uygun bir şekilde üyelerimize ulaştırmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda eğitim faaliyetlerimiz aralıksız devam etmektedir. 17 Mart Cumartesi günü 'Satış Becerileri' eğitimimiz olacaktır. 24 Mart Cumartesi günü Yönetim Becerileri Eğitimi düzenlenecek. 30 saatlik Dış Ticaret Eğitimi ise 30 Mart Cuma günü başlayacaktır. FESTO-BPM ve GESİAD işbirliğiyle yapılacak olan Yalın Üretim Eğitimi ise 4-26 Nisan tarihleri arasında dernek merkezimizde gerçekleşecektir. Eğitimlerimiz 800 GESİAD üyesi işadamı ve sanayicilerimiz tarafından yoğun ilgi görmektedir.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder