banner181

Cumhurbaşkanı Gül işçi ailelerini rahatlattı

15 Mart 2012 Perşembe 13:29
Bu haber 3151 kez okundu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den, Irak’ın Kerbela kentinde tutuklanan işçilerin durumları ile ilgili aileleri rahatlatan bilgi geldi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, işçilerin ailelerini arayarak, Kerbala kentinde tutulan 24 kişinin...

Cumhurbaşkanı Gül işçi ailelerini rahatlattı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den, Irak’ın Kerbela kentinde tutuklanan işçilerin durumları ile ilgili aileleri rahatlatan bilgi geldi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, işçilerin ailelerini arayarak, Kerbala kentinde tutulan 24 kişinin sağlık durumlarının çok iyi olduğu, herhangi bir sıkıntı yaşamadıkları ve adli sorunların çözülmesiyle birlikte Türkiye’ye dönecekleri bilgisini ulaştırdı.

Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı Kepez mahallesinin Muhtarı Demir Derebaşı, 24 kişinin sağlık durumları ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen bilgi üzerine sevinç yaşadıklarını belirti. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri'nin kendilerini aradığını belirten Muhtar Derebaşı, “Bize verilen bilgide 24 kişinin Kerbela kentinde bulunduğu, sağlık durumlarının çok iyi olduğu ve herhangi bir sorunları bulunmadığını öğrendik. Sadece adli bir vaka olduğu için işlemler yapıldığını belirttiler. Cumhurbaşkanlığı tarafından büyükelçilik aracılıyla işçilerin adli vakalarının çözümü içinde avukat gönderildiğini öğrendik. Bir iki gün içinde işlemler tamamlanınca Türkiye’ye geleceklerini duyduk. Şuan hepimiz sevinç içindeyiz. Devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder