banner181

Sarkozy, ilk sanal mitingini Twitter’den yapacak

15 Mart 2012 Perşembe 13:27
Bu haber 1979 kez okundu

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Nisan ayındaki seçim öncesinde seçmenine ulaşmak için Twitter’ den miting yapmaya karar verdi. Şubat ayı ortalarında cumhurbaşkanlığı için resmi adaylığını açıklayan Nicolas Sarkozy, ilk büyük...

Sarkozy, ilk sanal mitingini Twitter'den yapacak
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Nisan ayındaki seçim öncesinde seçmenine ulaşmak için Twitter’ den miting yapmaya karar verdi.

Şubat ayı ortalarında cumhurbaşkanlığı için resmi adaylığını açıklayan Nicolas Sarkozy, ilk büyük mitingini geçtiğimiz hafta Paris’in kuzey banliyösü Villepinte’de yapmıştı. Sarkozy, ilk sanal mitingini ise Twitter hesabından yapacak. Sarkozy tarafından Elysee Sarayı’nda kabul edilen Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, mitingin 21 Mart’ta yapılacağını söyledi.

Twitter hesabını 15 Şubat’ta açan Sarkozy’nin 122 bin takipçisi bulunuyor.Kampanya süresince televizyon ve radyo programlarına katılan Fransa Cumhurbaşkanı interneti de aktif şekilde kullanıyor.

Sarkozy’nin en büyük rakibi konumundaki Sosyalist Parti adayı François Hollande’ın seçim kampanyasını yürüten Arianne Vincent ise ‘’Twitter de miting yapma fikrinin bir mesaj için sadece 140 karakter kullanılabilecek bir ortamda çok da yararlı olacağını düşünmüyorum.” Açıklamasını yaptı. Sosyalist adayın Twitter’dea196 bin takipçisi bulunuyor.

Seçim anketlerinde üçüncü sırada yer alan aşırı sağcı aday Marine Le Pen’i Twitter’da 50 bin, diğer cumhurbaşkanı adayı François Bayrou’yu ise 90 bin kullanıcı takip ediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder