banner181
banner210

Turhal Mehmet Akif İlköğretim Okulu satrançta Tokat birincisi oldu

15 Mart 2012 Perşembe 13:26
Bu haber 401 kez okundu

Tokat’ta ilköğretim okulları arasında yapılan satranç yarışmasında, Turhal Mehmet Akif İlköğretim Okulu küçükler kategorisinde il birincisi oldu.         128 öğrencinin kıyasıya yarıştığı satranç...

Turhal Mehmet Akif İlköğretim Okulu satrançta Tokat birincisi oldu
Tokat’ta ilköğretim okulları arasında yapılan satranç yarışmasında, Turhal Mehmet Akif İlköğretim Okulu küçükler kategorisinde il birincisi oldu.

        128 öğrencinin kıyasıya yarıştığı satranç turnuvasının çekişmeli ve zevkli geçtiği belirtildi. Küçükler kategorisinde 7 maçın tamamını kazanan Mehmet Akif İlköğretim Okulu 6/A sınıfı öğrencilerinden Mert Çetin il birincisi, aynı okul öğrencilerinden Ali Yasin Aşkın ikinci, Ulaş Ata ise altıncı oldu.

        Mayıs ayında yapılacak Türkiye geneli satranç turnuvası yarışmasında Tokat’ı Turhallı öğrenci Mert Çetin temsil edecek. Yarışmaya iyi hazırlandığını belirten Mert Çetin, desteklerinden dolayı ailesine, okuluna, sınıf öğretmenine ve okul müdürüne teşekkürlerini iletti.

        Okulun satranç antrenörü ve sınıf öğretmeni Yusuf Akbulut, öğrencilerinin başarılarından dolayı okul olarak çok memnun olduklarını açıklayarak öğrencisi Mert Çetin’e Türkiye geneli yarışmada başarılar diledi. Okul olarak bu yıl çeşitli branşlarda Tokat’ta 5 il birinciliği, 4 de il ikinciliği aldıklarını ifade eden Turhal Mehmet Akif İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Yılmaz, başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu: "Erkekler masa tenisinde, minikler ve yıldızlar masa tenisinde, masa tenisi yıldız erkelerde, yıldız kızlar hentbol’da il birincilikleri aldık. Okulumuz ilçemizin adını Tokat’ta başarıları ve birincilikleri ile duyurduğu için son derece mutlu olduk. Öğrencilerimiz kutluyor bundan sonraki yarışmalarda başarılar diliyorum.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder