banner181
banner210

ÇESDER’den Anadolu Lisesi'ne kitap desteği

15 Mart 2012 Perşembe 13:24
Bu haber 215 kez okundu

Çorum’un İskilip ilçesinde İskilip Anadolu Lisesi'nin başlatmış olduğu '1 Kitap da Senden Olsun' kampanyasına bir destek de Çorum Eğitimi Sevenleri Derneği(ÇESDER)'den geldi.        ÇESDER İskilip...

ÇESDER'den Anadolu Lisesi'ne kitap desteği
Çorum’un İskilip ilçesinde İskilip Anadolu Lisesi'nin başlatmış olduğu '1 Kitap da Senden Olsun' kampanyasına bir destek de Çorum Eğitimi Sevenleri Derneği(ÇESDER)'den geldi.

        ÇESDER İskilip Şube Başkanı Yusuf Ahirzaman ve beraberinde bulunan dernek üyeleri almış oldukları kitapları Anadolu Lisesi'ne hediye etti. Ahirzaman, "Her alanda kalkınma eğitim ve okuma ile sağlanır. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek olan öğrencilerdir, şimdiden bu alışkanlıkları edinmeleri gerekir. Biz okula böyle bir destekte bulunduğumuz için çok mutluyuz. Bu okulumuzun fiziki şartları Çorum'daki bir okulu aratmayacak kadar güzel. Biz de bu güzelliğe kitapla katkıda bulunmak istedik. Geleceğe dair başarının ilk basamağının kitap okumaktan geçeceğine inanıyoruz." dedi.

        Okul Müdürü Tuğcan Demirci, kampanyaya 300 adet kitapla başladıklarını hatırlatarak, şunları ifade etti: "Her öğrenciye bir kitap düşüyordu. Öğrenciler çok büyük sıkıntılar çekiyordu. Hedefimiz üç bin kitap. Bütün kitapseverleri bağış için bekliyoruz. Bu vesileyle bize her biri birbirinden güzel olan kitapları hediye ettikleri için ÇESDER Başkanı Yusuf Ahirzaman’a ve bu dernekte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder