banner181
banner210

‘Sahibini Arayan Mektuplar' oyunu Eskişehir’de sahnelendi

15 Mart 2012 Perşembe 13:21
Bu haber 1730 kez okundu

Eskişehir Eğitimciler Derneği (ESED) tarafından organize edilen 'Sahibini Arayan Mektuplar' isimli tiyatro oyunu Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi. Çanakkale ruhunun anlatıldığı oyunu izleyenler duygu dolu anlar yaşadı....

‘Sahibini Arayan Mektuplar' oyunu Eskişehir'de sahnelendi
Eskişehir Eğitimciler Derneği (ESED) tarafından organize edilen 'Sahibini Arayan Mektuplar' isimli tiyatro oyunu Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi. Çanakkale ruhunun anlatıldığı oyunu izleyenler duygu dolu anlar yaşadı.

Ankara Sanatevi oyuncularının sahnelediği oyunda; Çanakkale Savaşı’nın görünmeyen yüzü olan cephe gerisi anlatılıyor. Postacı Mehmet’in hikayesinin ele alındığı oyunda Mehmet'in heybesinde taşıdığı sahipsiz mektuplarla birlikte dermansız acıları, savaşın kanayan yaraları ve bitmeyen sevdaları sahneye yansıtılıyor.

Çanakkale Zaferi'nin zor şartlar altında kazanıldığına dikkat çeken ESED Başkanı Vahdet Çalkınlı, "Biz her sene Çanakkale Zaferi'ni çeşitli etkinlikler ile kutluyoruz, bu sene daha önceki senelerden farklı olarak Çanakkale Savaşı'nın anlatıldığı bir tiyatro ile yâd etmek istedik.” dedi. Başkan Çalkınlı, böyle bir zaferin gururunu yaşatan binlerce şehit ve gazileri şükranla andıklarını da sözlerine ekledi.

Geceye katılan Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir ise programın sonunda Ankara Sanatevi oyuncularına teşekkür ederek çiçek takdim etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder