banner181
banner210

Hakkarili gençler hem eğleniyor hem enstrüman çalmayı öğreniyor

15 Mart 2012 Perşembe 13:14
Bu haber 1435 kez okundu

Hakkâri’de SODES projesi kapsamında açılan kurslar sayesinde öğrenciler boş zamanlarını enstrüman çalmayı öğrenerek geçiriyor. Hem eğlenen hem de öğrenen gençler projenin bitiminde konser vermeyi planlıyor. Hakkari Valiliği, Aile ve...

Hakkarili gençler hem eğleniyor hem enstrüman çalmayı öğreniyor
Hakkâri’de SODES projesi kapsamında açılan kurslar sayesinde öğrenciler boş zamanlarını enstrüman çalmayı öğrenerek geçiriyor. Hem eğlenen hem de öğrenen gençler projenin bitiminde konser vermeyi planlıyor.

Hakkari Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Bestelenen Umutlar' adlı projeyle öğrenciler, Müzik Eğitim Atölyesi'nde hem eğleniyor hem de gitar, bağlama, keman, ney kurslarında enstrüman çalmayı öğreniyor.

        İlde göçle gelenlerin yoğun olduğu mahallede açılan merkez, çocuk, genç ve orta yaşta olanlar arasında müziğe ilgi duyanların eğitimine katkı sağlıyor. Eğitim sonunda başarılı olan gençlerin, güzel sanatlar liseleri ve konservatuvarlara yönlendirilmesi hedefleniyor.
        
        Merkezde çalışan müzik öğretmeni Nur Aktepe, gençlerin enstrüman çalmayı öğrendiği Müzik Eğitim Atölyesi'nin Hakkari'de açılmasının çok sevindirici olduğunu söyledi. Aktepe, öğrencilerinin çok hevesli olduğunu ve boş zamanlarını müzik aletleri öğrenerek geçirdiğini dile getirdi.
    
        Öğrenciler ise Müzik Eğitim Atölyesi'nin açılmasına çok sevindiklerini belirterek, projeye katkı sağlayanlara teşekkür etti.

        Toplam 10 ay sürecek projede, 120 öğrencinin değişik alanlarda eğitim alması ve eğitimin sonunda konser organize edilmesi planlanıyor.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder