banner181

Kargo ile sigara kaçakçılığına polis engeli

15 Mart 2012 Perşembe 13:09
Bu haber 501 kez okundu

Düzce Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, iki gün içinde yaptığı operasyonlarda, kargo kamyonlarında toplam 187 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.        Güneydoğu...

Kargo ile sigara kaçakçılığına polis engeli
Düzce Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, iki gün içinde yaptığı operasyonlarda, kargo kamyonlarında toplam 187 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

        Güneydoğu illerinden temin edilerek, İstanbul'a götürüldüğü tespit edilen ve kargo kamyonlarına yağ tenekeleri ve çuvallarla yüklenen sigara kaçakçılığı, Düzce Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerince yapılan operasyonla son buldu.

        Yapılan ilk operasyonda, yağ tenekeleri ve çuvallara koyulmuş halde 102 bin paket sigara ele geçirilirken, ikinci operasyonda ise 85 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Özel araçlarla yapılan sigara kaçakçılığı, emniyet tarafından sıkı takip edilmeye başlanınca, kaçakçılar bu kez kargo taşımacılığı ile sigara kaçakçılığı yapmaya başladı. Alınan her istihbaratı değerlendiren ekipler, yakalanan sigaralarla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Gümrük kaçağı sigaraların, imha edilmek üzere Gebze Gümrük Müdürlüğü'ne teslim edileceği öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder