banner181

Srebrenitsa Anıt Orman Projesi için destek istediler

15 Mart 2012 Perşembe 12:56
Bu haber 347 kez okundu

Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Ufuk Süslü ile Başkan Yardımcısı Kamil Kılıçarslan, ‘Srebrenitsa Anıt Orman Projesi’ni tanıtmak için Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’dan destek...

Srebrenitsa Anıt Orman Projesi için destek istediler
Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Ufuk Süslü ile Başkan Yardımcısı Kamil Kılıçarslan, ‘Srebrenitsa Anıt Orman Projesi’ni tanıtmak için Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’dan destek istediler.

Srebrenitsa’da yaşanan soykırımda kaybedilen soydaşların anısını yaşatmak için, “Srebrenitsa Şehitleri Anıt Ormanı” yapılması kapsamında bir kampanya yürüttüklerini her şehide bir ağaç dikmek istediklerini söyleyen Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Ufuk Süslü, “Bu projeye Adana’dan start vermek istedik. Hedefimiz hem katliamı unutturmamak, hem de Adana’yı marka şehir haline getirmektir. Bu konuda sizlerin de desteğine ihtiyacımız var.” dedi.

Şehitleri saygıyla andığını, kampanyayı desteklediğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Öncelikle şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Bu anlamlı kampanyada Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Ufuk Süslü ile Başkan Yardımcısı Kamil Kılıçarslan, hazırlanan Boşnak böreğini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a ikram ettiler.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder