banner181

GÜNSİAD, İstanbul’da Nevruz resepsiyonu verecek

15 Mart 2012 Perşembe 12:52
Bu haber 354 kez okundu

Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) İstanbul’da nevruz resepsiyonu düzenleyecek. Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve İngilizce olarak hazırlanan resepsiyon davetiyeleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP ve...

GÜNSİAD, İstanbul'da Nevruz resepsiyonu verecek
Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) İstanbul’da nevruz resepsiyonu düzenleyecek. Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve İngilizce olarak hazırlanan resepsiyon davetiyeleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP genel başkanlarının yanı sıra çok sayıda milletvekili ile basın kuruluşlarının yöneticilerine gönderildi.

        GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, Güneydoğu’daki işadamları olarak 18 Mart tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda Nevruz resepsiyonu düzenleyeceklerini açıkladı.

        Bedirhanoğlu, “Kürt meselesi Türkiye’nin en önemli meselesi olmayı sürdürüyor. En yakıcı mesele olarak önümüzde duruyor. Önümüzdeki günlerde bölgedeki gelişmelerin çok iyi bir seyir almayacağı ile ilgili toplumun genelinde bir kanaat ve algı var. 'Biz bu sorunun çözümüne bir katkı sağlayabilir miyiz' düşüncesiyle, farklı kesimlerle birlikte yaşama mesajı vermek amacıyla İstanbul’da resepsiyon düzenleyeceğiz.” dedi.

        Bedirhanoğlu, İstanbul’daki iş dünyası, değişik partilere mensup siyasetçiler, sanat dünyası, gazeteciler ve yazarları resepsiyona davet ettiklerini belirtti.

        “KÜRTÇE SEÇMELİ DERS, ÇÖZÜME ÖNEMLİ KATKIDIR”

        GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, bir gazetecinin, ‘Milli Eğitim Bakanı’nın, Kürtçenin okullarda seçmeli ders olarak okutulabileceği yönündeki açıklamasını nasıl değerleniyorsunuz?’ sorusuna ise şu karşılığı verdi: “Bunu önemli bir adım olarak görüyoruz. Kürtçenin seçmeli ders söylemi Kürt sorunun çözümüne önemli katkı sağlar. Bu tür yaklaşımlar sorunun çözümü için bir anahtardır. Bu türü gelişmelerin devamı gerekiyor.”

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder