banner181

Bozdağ’ın Bakü'deki Karabağ açıklamasına Erivan'dan tepki

15 Mart 2012 Perşembe 12:34
Bu haber 1816 kez okundu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaptığı Karabağ ile ilgili açıklamasına Ermenistan’dan sert cevap geldi.Ermenistan Meclis Başkan Yardımcısı Eduard Şarmazanov, Bekir Bozdağ’ın geçtiğimiz...

Bozdağ'ın Bakü'deki Karabağ açıklamasına Erivan'dan tepki
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaptığı Karabağ ile ilgili açıklamasına Ermenistan’dan sert cevap geldi.

Ermenistan Meclis Başkan Yardımcısı Eduard Şarmazanov, Bekir Bozdağ’ın geçtiğimiz günlerde Bakü’ ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Azerbaycan basınına yaptığı Karabağ ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Bozdağ’ın; “Dağlık Karabağ Müslüman Türk Azeri toprağıdır ve orası haksız, hukuksuz, keyfi bir şekilde işgal altındadır.”şeklindeki açıklamasını hatırlatan Şarmazanov, “Türkiye Başbakan Yardımcısı’na şu bilgiyi vereyim; Karabağ sadece Ermenistan’a ait. Türk soyunun ve açıklamayı yapan Türk yetkilinin yurttaşı olduğu devletin de burasıyla herhangi bir ilgisi yoktur.” dedi.

Şarmazanov, “Hâlihazırdaki Türkiye’nin, Yunan ve Ermenilerin tarihi toprakları üzerindeki Ermeni ve Yunan halkının imhasıyla kurulduğunu hatırlatayım.” ifadelerini kullandı.
Eleştirilerine devam eden Ermeni Şarmazanov, “Azerbaycan işgal ettiği Şahumyan ve Getaşen’den, Türkiye ise Kuzey Kıbrıs’tan askerlerini çekmeli.” dedi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder