banner181

Manisa'da kardeş olan okul ve kurum sayısı 225'i buldu

15 Mart 2012 Perşembe 12:30
Bu haber 435 kez okundu

Manisa Valiliği tarafından başlatılan "Kardeş Okul, Kardeş Kurum" projesi kapsamında Salihli ilçesinde, 36 okul ile 36 kurum arasında protokol imzalandı. Vali Halil İbrahim Daşöz önderliğinde 2 Ocak 2012 tarihinde başlatılan projede, son...

Manisa'da kardeş olan okul ve kurum sayısı 225'i buldu
Manisa Valiliği tarafından başlatılan "Kardeş Okul, Kardeş Kurum" projesi kapsamında Salihli ilçesinde, 36 okul ile 36 kurum arasında protokol imzalandı. Vali Halil İbrahim Daşöz önderliğinde 2 Ocak 2012 tarihinde başlatılan projede, son protokollerle il genelinde kardeş olan okul ve kurum sayısı 225 oldu.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda Vali Daşöz, okul müdürleri ve kurum yetkililerinin katımlıyla imza töreni düzenlendi. Törende konuşan Daşöz, projenin amacının okulların ihtiyaçlarının karşılanmasına sosyal sorumluluk anlayışıyla destek olmak, okulların ve devletle halkın kaynaşmasını sağlamak, ildeki eğitim kalitesini yükseltmek olduğunu söyledi. Bu kapsamda 200’ye yakın okul ve kurumun daha önce bu ilişkiyi kurduğunu belirterek, “Onların çok güzel çalışmalarının örneklerini her gün basından izliyoruz. Bu kardeşlik, bir günlük değil. Sık kullandığımız tabirle pazara kadar değil, mezara kadar. Kardeşlik başlayacak, iki tarafın karşılıklı sevgi, saygı, güven ve işbirliğiyle hep ilerleyecek. Bundan da hem ilimiz, ülkemiz hem de çocuklarımız yarar görecek. Bugün geldiğimiz noktada Salihlimiz'in örnek bir atılımını görüyoruz. Ümit ediyorum ki diğer ilçelerimize de yansımaları olacaktır.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder