banner181

‘Özlenen Çanakkale Ruhu’ Ankaralıları ağlattı

15 Mart 2012 Perşembe 12:19
Bu haber 321 kez okundu

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle Ankara’da sahnelenen Özlenen Çanakkale Ruhu adlı tiyatro oyunu izleyenleri ağlattı. Memurlar Vakfı’nın Çanakkale Zaferi yıldönümü etkinlikleri kapsamında sahnelenen ‘Özlenen Çanakkale Ruhu’...

‘Özlenen Çanakkale Ruhu' Ankaralıları ağlattı
Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle Ankara’da sahnelenen Özlenen Çanakkale Ruhu adlı tiyatro oyunu izleyenleri ağlattı. Memurlar Vakfı’nın Çanakkale Zaferi yıldönümü etkinlikleri kapsamında sahnelenen ‘Özlenen Çanakkale Ruhu’ isimli tiyatro oyunu Ankaralı tiyatro severlerle buluştu. Beşevler Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda sahnelenen oyunu izleyen Ankaralılar, gözyaşlarına hâkim olamadı. İzleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.

    Tiyatro oyununu Ankara Büyükşehir Belediyesi Sekreteri Kamil Kılıç, Memurlar Vakfı Başkanı Cemalettin Çelik, Adalet ve Kalkınma Partisi Siirt Milletvekili Osman Ören, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hediye Yüksel ve vatandaşlar izledi. Beşevler Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda sahnelene oyun, seyircilere Çanakkale Zaferi'ni bir daha yaşattı. Bugüne kadar birçok ilde sahnelenen oyun esnasında bazı izleyicilerin duygulanarak ağladıkları görüldü. İki perde olarak sahnelenen oyunu, salonda yer kalmadığı için seyircilerin bir kısmı ayakta izledi.

    Sergiledikleri üstün performanstan dolayı Dünya Sahnesi Tiyatro Topluluğu’na Ankara Büyükşehir Belediyesi Sekreteri Kamil Kılıç, Memurlar Vakfı Başkanı Cemalettin Çelik, Adalet ve Kalkınma Partisi Siirt Milletvekili Osman Ören, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hediye Yüksel tarafından plaket takdim edildi. Adalet ve Kalkınma Partisi Siirt Milletvekili Osman Ören, Çanakkale ruhunu yeniden yaşatan tiyatro için “Konuşmak çok zor. Dünya Sahnesi Tiyatro Topluluğu’na çok teşekkür ediyorum.” dedi.

    İstanbul Dünya Sahnesi, Özlenen Çanakkale Ruhu adlı tiyatro oyunu ile insanların geçmişle el ele vererek, aynı ruh ve inanç halesi içinde yaşananları anlama adına bir adım atmayı amaçlıyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder