banner181

Engellilere takı tasarım kursu

15 Mart 2012 Perşembe 12:06
Bu haber 872 kez okundu

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu ortaklığında yürütülen 'Üç Yürek El Ele’ projesi kapsamında engelli vatandaşlara takı tasarım dersi veriliyor.         Bursa...

Engellilere takı tasarım kursu
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu ortaklığında yürütülen 'Üç Yürek El Ele’ projesi kapsamında engelli vatandaşlara takı tasarım dersi veriliyor.

        Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi ve Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu ortaklığında ‘Engelsiz Hayata Yol ver’ sloganıyla yürütülen ‘Üç Yürek El Ele’ projesi, tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında engelli bireylerin becerilerini geliştirmesini ve gönüllüler tarafından dikilecek olan kıyafetlerin süslenmesini amaçlayan ‘Engelliler Üretiyor’ ayağı da düzenlenen toplantıyla start aldı.

        Engelliler Meclisi üyelerinin ve velilerinin katılacağı takı çalışmaları hakkında bilgi veren projenin fikir sahiplerinden Yusuf Oranlı, '3 Yürek El Ele Engelsiz Hayat' projesi kapsamında başlatılan 'engelliler üretiyor' aşamasının 15 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyledi. Toplam 25 kursiyerin katıldığını belirten Oranlı, "Tasarım Sorumlusu Melek Akman Kazancıoğlu ve Handan Yedikardeş tarafından Engelliler Meclisi üyelerine tasarım dersi verilecek. Yeni trendler hakkında katılımcılar bilgilendirilecek." dedi.

        Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ise güzel bir çalışmaya daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Proje kapsamındaki ‘Engelliler Üretiyor’ çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür eden Pala, "Bu çalışmalar, engelli kardeşlerimizin hayata tutunmalarını, onlara yol gösterilmesi sağlayacak. Becerilerini geliştirecekler. Bursa Kent Konseyi ve Engelliler Meclisi’nin sosyal projeleri, Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla yol alıyor. Bu işe önemli katkı veren sosyal gönüllülere, Engelliler Meclisi üyelerine ve velilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder