banner181

Geleceğin 'Chef Star'larına ödül

15 Mart 2012 Perşembe 11:34
Bu haber 2112 kez okundu

Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, Akdeniz Turizm Aşçılar Birliği tarafından düzenlenen '3. Chef Star' yemek yarışmasından 5 kupa ve 22 madalya ile döndü.        Akdeniz...

Geleceğin 'Chef Star'larına ödül
Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, Akdeniz Turizm Aşçılar Birliği tarafından düzenlenen '3. Chef Star' yemek yarışmasından 5 kupa ve 22 madalya ile döndü.

        Akdeniz Turizm Aşçılar Birliği tarafından, 10-11 Mart 2011 tarihleri arasında, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen '3. Chef Star' oscar ödülleri yarışmasına 14 hotel, 14 üniversite, 14 lise, 14 junior chef, 14 heykel-güzel sanatlar okulu ve bir engelli chef katıldı.

        Uludağ Üniversitesi Harmancık MYO Aşçılık Programı öğrencileri, yarışmaya 'Üniversiteler' ve 'Junior Chef' kategorilerinde katıldı. Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Osman Güldemir ve Holiday Inn Bursa Mutfak Şefi Uğur Gömeç koordinatörlüğünde yarışmaya hazırlanan öğrenciler, çeşitli klasmanlarda ikincilik ve üçüncülük alarak, toplam 5 kupa ve 22 madalya kazandı.

        Ödül alan Harmancık MYO öğrencileri ve yemekleri şöyle: Üniversiteler kategorisinde, genel klasman üçüncüsü: “Pırasa Çorbası”, “Kuru Meyve Yatağında Kuzu Pirzola” ve “Nar Ekşili Vişne Sos ile Kadayıf Tostu” ile Merve Aydıner, Fatmagül Erdem, Oğuzhan Kopuz, Muhammed Çelik, Ramazan Aydın.

        Başlangıç Tabağı Üçüncüsü: “Taze baharat buharında pişirilmiş Kuşkonmaz & Ananas” ile Harun Sarıpolat, Yüksel Yılmaz, Sakıp Ünsal, Mehmet Korkmaz, Hatice Merve Yücel. Junior Chef Kategorisinde, Genel Klasman İkincisi: “Sıcak Patates Kek Eşliğinde Karides, Shot Bardağında Ilık Salata”, “Pancar ve Kuşkonmaz Püresi Eşliğinde Antep Fıstıklı Somon Portakal Sos ile” ve “İki Renkli Meyve Püresi Yatağında Afyon Hülasası, Karabiber Sos ile” Merve Aydıner, Fatmagül Erdem, Volkan Kızıltepe. Başlangıç Tabağı Üçüncüsü: “Kereviz Çorbası” ile Harun Sarıpolat, Mehmet Korkmaz, Yüksel Yılmaz. Tatlı Tabağı İkincisi: “Portakallı Safranlı İrmik Helvası, Gül Sos Eşliğinde” ile Neslihan Nayır, Emrah Işık, Burak Aydınlı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder