banner181
banner210

İlçe müftüleri Ceyhan'da toplandı

15 Mart 2012 Perşembe 11:33
Bu haber 382 kez okundu

Adana’da ilçe müftülerinin aylık olağan toplantısı Ceyhan’da yapıldı. İl Müftüsü Arif Gökce’nin başkanlığında yapılan toplantıya Müftü Yardımcısı Dr. Mustafa Ünverdi, ilçe müftüleri ve Ceyhan ilçe vaizleri katıldı.Toplantıdan...

İlçe müftüleri Ceyhan'da toplandı
Adana’da ilçe müftülerinin aylık olağan toplantısı Ceyhan’da yapıldı. İl Müftüsü Arif Gökce’nin başkanlığında yapılan toplantıya Müftü Yardımcısı Dr. Mustafa Ünverdi, ilçe müftüleri ve Ceyhan ilçe vaizleri katıldı.

Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, "Aile irşat bürosu olmayan ilçeler, personel yetersizliğinden dolayı büro açamamışlardır. Ancak aile irşat bürosu olmayan ilçeler, İl Müftülüğünün bürosuyla irtibat halinde olacak ve aileye yönelik faaliyetleri kendi bölgelerinde yürüteceklerdir. Her mahalle ve köye en az bir Kur’an kursu açma çalışması devam etmektedir. İlçeler buna ilişkin planlarını önümüzdeki toplantıda dosya halinde rapor edeceklerdir. Yaz mevsiminde yoğun olan köy ve beldelerde Kur’an Kursu hizmeti verilmesi için gerekli çalışmalar şimdiden başlatılacaktır. Yüz yüze vaaz ve ezan uygulamasına geçilecek, uygulamaya dahil olan personel bilgileri Din Hizmetleri Bilgi Yönetim Sistemine kaydedilecektir. Önümüzdeki toplantıda ilçeler, bu uygulamaya ilişkin çalışmalarını rapor edeceklerdir. Sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere tüm din hizmetleri halka en iyi şekilde duyurulacak ve konferans, yarışma, panel gibi organizasyonlarda aksamalara sebebiyet verilmeyecektir. Din görevlilerinin sosyal etkinliklerde bulunmaları teşvik edilecek, cami dışı din hizmetlerine ağırlık verilerek halkın ihtiyaç duyduğu konularda gereken çalışmalar gerçekleştirilecektir. Bunun için din görevlilerinin sivil toplum kuruluşlarıyla uyum içerisinde olması ve faaliyetlerinde aktif olması sağlanacaktır." denildi.

Toplantıdan sonra misafirlerine teşekkür eden İlçe Müftüsü Halil Şekerci, ilçe müftülerini yakında hizmete girecek olan Ceyhan Bölge Yatılı Kur’an Kursu ve hizmet binasını gezdirdi ve inşaatın yapım süreciyle ilgili bilgiler verdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder