banner181

Down sendromlu öğrenciye okuma yazmayı öğrettiler

15 Mart 2012 Perşembe 11:27
Bu haber 347 kez okundu

Sabancı Vakfı Hibe Programları kapsamında desteklenen ve Anne Çocuk Eğitim Vakfının (AÇEV) gönüllü öğretmenleri bu güne kadar yüzlerce kursiyere okuma yazma öğretmenin haklı gururunu yaşıyor. Ancak bu kursiyerlerin arasında biri var...

Down sendromlu öğrenciye okuma yazmayı öğrettiler
Sabancı Vakfı Hibe Programları kapsamında desteklenen ve Anne Çocuk Eğitim Vakfının (AÇEV) gönüllü öğretmenleri bu güne kadar yüzlerce kursiyere okuma yazma öğretmenin haklı gururunu yaşıyor.

Ancak bu kursiyerlerin arasında biri var ki oda Down Sendromlu 15 yaşındaki Gülşah Sayın. Küçük Gülşah, Çukurova ilçesi Güzelyalı Toplum Merkezi Kadın Platformunda kısa sürede azmiyle okuma yazmayı öğrenerek hem örnek oldu, hem de öğretmen ve ailesini sevince boğdu.

Güzelyalı Toplum Merkezi Kadın Platformu kapsamında AÇEV'de karşılıksız gönüllü öğretmenlik yapan Nevin Biçer ve Filiz Madenci, sendromlu Gülşah’ın okuma yazma öğrenmesinin kendilerine çok mutluluk verdiğini dile getirdiler.

Gülşah’ın Adana’da yaşayan ailesi de “Kızımızı hayata bağladıkları için onlara minnettarız. Bu kızımızdan aldığımız en kıymetli, en güzel hediyeydi.” diye konuşurken duygulandılar. Sevinci yüzüne yansıyan Gülşah ise öğretmenlerine sarılarak teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder