banner181
banner210

Amerika'daki Mersin heyetinin kruvaziyer temasları sürüyor

15 Mart 2012 Perşembe 11:06
Bu haber 514 kez okundu

Kuruvaziyer endüstrisinin en büyük ve etkin fuarı Seatrade Cruise Shipping Miami Fuarı’na katılan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığındaki heyetin temaslarının sürdüğü bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada , Mersin heyeti,...

Amerika'daki Mersin heyetinin kruvaziyer temasları sürüyor
Kuruvaziyer endüstrisinin en büyük ve etkin fuarı Seatrade Cruise Shipping Miami Fuarı’na katılan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığındaki heyetin temaslarının sürdüğü bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada , Mersin heyeti, kruvaziyer turizminin Akdeniz çanağındaki devi Costa`nin Başkan Yardımcısı Manfred Ursprunger ve Ürün Geliştirme Departmanı Müdürü Thatcher Brown ile görüştü. Vali Güzeloğlu görüşmenin başında Costa şirketine ait geminin geçen ay içerisinde geçirmiş olduğu yangından dolayı üzüntülerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kendileriyle görüşmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Güzeloğlu, Mersin`in yeni bir destinasyon olarak sunulmasının ardındaki sağlam alt yapı ve potansiyeli aktardı. Ardından Mersin`in tanıtımına ilişkin film Costa yetkilileri ile birlikte izlendi.

Mersin'e daha önce gemilerinin gelmiş olması dolayısıyla yabancı olmadıklarını belirten Ursprunger ise bundan sonraki planlamalara ilişkin konuşmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Ursprunger, bu kapsamda önümüzdeki hafta başı itibariyle, ekipleriyle görüşerek, hangi tip gemileri Mersin`e gönderebilecekleri ve bunların kaç günlük turlar kapsamında olacağına ilişkin çalışma yapmalarını isteyeceğini kaydetti.

Kendileri için rotaları arasına kattıkları şehrin marka değerinin önemine değinen Ursprunger, bu konuda Mersin’in kültürel ve tarihi potansiyeline güvendiklerinin altını çizdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder