banner181

Osmaniye’de 9 kişilik suç çetesi çökertildi

15 Mart 2012 Perşembe 11:05
Bu haber 2158 kez okundu

Osmaniye'de suç çetesi kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandı.Asayiş Şube ekipleri, 5 çocuğa uyuşturucu madde kullandırarak hırsızlık gerçekleştirdikleri tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.Osmaniye...

Osmaniye'de 9 kişilik suç çetesi çökertildi
Osmaniye'de suç çetesi kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandı.

Asayiş Şube ekipleri, 5 çocuğa uyuşturucu madde kullandırarak hırsızlık gerçekleştirdikleri tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

Osmaniye Merkez ve ilçeleri ile çevre illerde 10 ayrı adrese yapılan eş zamanlı operasyonda, aralarında örgüt lideri Abdullah A.’nın da bulunduğu Erdal K., Mevlüt K., Murat Y., Niyazi A., Doğan Ç., Hasan Basri I., Ramazan K. ve Cuma K. gözaltına alındı.

Emniyette çok sayıda suç kayıtları bulunan şüphelilerin Osmaniye İl Merkezi ve Toprakkale İlçesinde 17, Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesinde 1, Adana'nın Ceyhan İlçesinde 1 ve Hatay'ın Erzin ilçesinde 1 olmak üzere 4 ayrı ilde toplam 20 faili meçhul hırsızlık olaylarına karıştıkları tespit edildi.

Yapılan operasyon kapsamında şüphelilerin ikamet ve otolarında yapılan aramalarda, çok sayıda akaryakıt (mazot), yeraltına döşenen bakır kablolar, bilgisayarlar ve diğer hırsızlık malzemelerine el konuldu.

Yakalanan 9 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder