banner181

Irak, TÜVASAŞ’tan 30 yeni vagon ve dizel tren seti istedi

15 Mart 2012 Perşembe 11:04
Bu haber 572 kez okundu

Irak Demiryolları Genel Müdürü R. Yusuf Abbas, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ)'den, ülkesi içini yaptığı 14 adet vagon projesine 30 adet yeni vagon ilave edilmesi ve dizel tren seti talebinde bulundu.        Abbas,...

Irak, TÜVASAŞ'tan 30 yeni vagon ve dizel tren seti istedi
Irak Demiryolları Genel Müdürü R. Yusuf Abbas, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ)'den, ülkesi içini yaptığı 14 adet vagon projesine 30 adet yeni vagon ilave edilmesi ve dizel tren seti talebinde bulundu.

        Abbas, TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki’yi ziyaret etti. Fabrikayı da gezen Abbas, Irak Demiryolları için yapılan 14 adet vagon projesi hakkında bilgi aldı ve anlaşmaya 30 adet yeni vagon ilave edilmesi talebinde bulundu. TÜVASAŞ’ın ürettiği ilk yerli dizel tren setlere de büyük ilgi gösteren Abbas, Irak Demiryolları için 6 dizi dizel tren seti üretilmesini istedi.

        Her iki taraf için de görüşmenin çok faydalı olduğunu vurgulayan Abbas, “TÜVASAŞ, çok büyük bir üretim tesisi ve böyle bir tesisin yakın komşumuzda faaliyette olması Irak Demiryolları için bir şanstır. Çalışmalarımızın ilk aşaması olarak nitelendirebileceğimiz TÜVASAŞ’ın üreteceği 14 adet vagona, 30 adet daha ilave edilmesi ve 6 dizi Dizel Tren Set ithal edilmesi konusunda TÜVASAŞ ile anlaşma yapmak arzusundayız.” dedi.

        TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki de Irak Demiryolları ile yeni projelerde birlikte çalışabileceklerini belirtti. Ertiryaki, şunları kaydetti: “Karşılıklı güven ilişkisi ile projede, kısa sürede hızlı bir yol aldığımızı düşünüyorum. Bu hızdan, Irak Demiryolları'nın da memnun olduğu görülüyor. Bizler, TÜVASAŞ olarak hem ülke hem şehir ekonomisi için ihracat fırsatlarını titizlikle değerlendirip, TÜVASAŞ’ın pazar payını artırmaya yönelik hareket ediyoruz. Teknolojik yeterliliğimiz, bilgi ve işgücü potansiyelimizle yolcu vagonu üretiminde 'dünya markası' olma hedefimizi sağlam adımlarla sürdürüyoruz.”


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder