banner181
banner210

İsrail’in Türkiye’ye seyahat uyarısına tepki

15 Mart 2012 Perşembe 11:00
Bu haber 1271 kez okundu

İran ve Hizbullah örgütünün, Türkiye’de Musevilere ya da İsraillilere saldırmaya hazırlandığı yönündeki uyarı, Türk yetkililerin tepkisini çekti.Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre Türk yetkililer, “Tel Aviv’in amacı, Türkiye’nin...

İsrail'in Türkiye'ye seyahat uyarısına tepki
İran ve Hizbullah örgütünün, Türkiye’de Musevilere ya da İsraillilere saldırmaya hazırlandığı yönündeki uyarı, Türk yetkililerin tepkisini çekti.

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre Türk yetkililer, “Tel Aviv’in amacı, Türkiye’nin Musevileri ya da İsraillileri koruyamadığı algısı oluşturmak.” dedi.

İsrailli yetkililer ise Türkiye’nin bu uyarıları fazla ciddiye almadığını öne sürdü. Bu teze de karşı çıkan Türk tarafı, İsrail’le diplomatik krizi, terörle mücadeledeki kararlılıklarını etkilemediğini ifade etti.

Bu arada, seyahat uyarısına rağmen çok sayıda İsrailli Türkiye’ye çekinmeden gitmeye devam ediyor. Faina Eisenberg, Türkiye’ye hareketi öncesinde havaalanında gazeteye yaptığı açıklamada, “Burada İsrail’de de roketler patlıyor ama hayat devam ediyor.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder