banner181

Yeni Ünye Belediyesi Toptancı Hali, bölgede en fazla ürün dağıtılan hal oldu

15 Mart 2012 Perşembe 10:54
Bu haber 812 kez okundu

Yıllarca Ünye’nin merkezinde hizmet veren toptancı hali yaklaşık bir sene önce Nuriye Mahallesi’ndeki yeni yerine taşınmıştı. Ünye Belediyesi’nin 5957 sayılı yeni Hal Kanunu da uygulayarak yaptığı toptancı hali, Karadeniz Bölgesi’nde...

Yeni Ünye Belediyesi Toptancı Hali, bölgede en fazla ürün dağıtılan hal oldu
Yıllarca Ünye’nin merkezinde hizmet veren toptancı hali yaklaşık bir sene önce Nuriye Mahallesi’ndeki yeni yerine taşınmıştı. Ünye Belediyesi’nin 5957 sayılı yeni Hal Kanunu da uygulayarak yaptığı toptancı hali, Karadeniz Bölgesi’nde en fazla ürün dağıtılan haller arasında birinci sırada yerini aldı.

        Ünye Belediyesi Toptancı Yaş Sebze ve Meyve Hali, aradan geçen yaklaşık 1 yıllık süre içinde eksiklikleri giderilerek Karadeniz Bölgesi’nde en fazla dağıtım yapan haller arasında ilk sıraya yükseldi. Konu ile alakalı açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, "Ünye Belediye Hal’inin başarısında fiziki, teknik ve sosyal altyapıya yapılan yatırımların yanı sıra 5957 sayılı yeni Hal Kanununun da büyük etkisi olmuştur. Hal Tesislerinde giriş-çıkışlar plakayı okuyabilen kamera ağı ile donatılmış, kaçak çıkış yapılmaması, güvenli ortamda çalışılması sağlanmıştır. Elektronik ortam yeni online sistemine uyarlanmıştır. Bunun için yeni bilgisayar ağı kurulmuş, bütün işlemler kayıt altına alınmaya başlanmıştır. Bütün araçların giriş-çıkışları bilgisayarlı kantarda yapılmakta ve giren-çıkan mallar da kayıt altına alınmaktadır. Malların bildirimi üretildikleri yerde yapılmakta, bildirimsiz gelen mallar hale sokulmamaktadır. Komisyoncu esnaflarımız, hal müdürlüğümüzce düzenlenen seminerlerle bilgilendirilmekte, bu suretle sisteme uyumları temin edilmektedir. Bu gün Ünye Hali toptancı esnafları bütün işlemlerini elektronik ortamda yapabilmektedir. Yapılan düzenlemelerle yaş sebze ve meyvelerin kaliteli, sağlıklı ve standartlara uygun şekilde tüketiciye ulaşması amaçlanmıştır. Üretici, alıcı ve satıcılar sisteme kaydedilmiş, bildirimsiz mal satışının önüne geçilmiştir." şeklinde konuştu.

        Başkan Arpacıoğlu sistemin düzenli işlemeye devam etmesi için komisyoncu esnaflardan duyarlılık isteyerek şöyle devam etti: "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kanunlara riayet etmeleri, kendilerini ayakta tutan perakendeci ve tüketicilere kaliteli ürün sunmaları, perakendeci esnafımızın da komisyonculardan faturasız mal almamaları müşterilerine hijyenik ortamda sağlıklı ürün satışı yapmaları gerekmektedir. Gerek komisyoncularımızın, gerek perakendecilerimizin, gerekse tüketicilerimizin karşılaştıkları herhangi bir meselede Hal Müdürlüğümüzden gerekli bilgi ve yardımları alabilecekleri bilinmelidir."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder