banner181

Ereğli Özel Şahika İlköğretim Okulu'nda Dünya Pi Günü kutlandı

15 Mart 2012 Perşembe 10:45
Bu haber 450 kez okundu

Sosyal ve Kültürel alanlarda ki başarılı etkinlikleri ile ön plana çıkan Özel Şahika Koleji, öğrencilere matematiği sevdirmek amacıyla 'Dünya Pi Günü'nü kutladı. Özel Şahika Koleji tarafından Dünya Pi Günü kutlama etkinliği gerçekleştirildi....

Ereğli Özel Şahika İlköğretim Okulu'nda Dünya Pi Günü kutlandı
Sosyal ve Kültürel alanlarda ki başarılı etkinlikleri ile ön plana çıkan Özel Şahika Koleji, öğrencilere matematiği sevdirmek amacıyla 'Dünya Pi Günü'nü kutladı.

Özel Şahika Koleji tarafından Dünya Pi Günü kutlama etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe okul yönetiminin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Recep Ataç da katıldı. Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili olarak açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Ataç, Özel Şahika Koleji'nin sosyal aktivite ve etkinliklerde önemli çalışmalara imza attığını belirterek, öğrencilere matematiğin sevdirilmesi noktasında Dünya Pi Günü kutlamaları kapsamında gerçekleştirdikleri etkinlikten dolayı Okul Müdürü Metin Işık’ı, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Özel Şahika Koleji Müdürü Metin Işık ise Matematik Zümresi ile birlikte Dünya Pi Günü kutlama programı çerçevesinde bir takım etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyleyerek, amaçlarının öğrencilere matematiği sevdirmek olduğunu kaydetti. Bu etkinlikte ulaşılmak istenen asıl hedefin matematik dünyasında Pi unsurunu tanımak olduğunu dile getiren Işık, matematiğin sadece dört işlemden ibaret olmadığını, aslında matematiğin hayatın her alanında vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Daha sonra program verilen ikramın ardından sonlandırıldı..Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder