banner181

Adana'da silah ve mühimmat ele geçirildi

15 Mart 2012 Perşembe 10:30
Bu haber 1976 kez okundu

Adana İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.Alınan istihbaratı değerlendiren ekipler, emniyet ve asayişin sağlanması ile kaçakçılık olaylarının önlenmesi kapsamında Yumurtalık...

Adana'da silah ve mühimmat ele geçirildi
Adana İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Alınan istihbaratı değerlendiren ekipler, emniyet ve asayişin sağlanması ile kaçakçılık olaylarının önlenmesi kapsamında Yumurtalık Zeytinbeli Beldesinde ikamet eden Ö. Ö. D.'nin evinde ve müştemilatında arama yatı.

Yapılan arama neticesinde 4 adet kuru sıkı tabanca, 90 adet kuru sıkı tabanca fişeği, 6 adet 9 mm çapında tabanca fişeği, 1 adet 7.65 mm çapında tabanca fişeği, 4 adet tabanca şarjörü, 1 adet menşei belirsiz çift kırma–çift çakmaklı av tüfeği, 1 adet 12 kalibre otomatik av tüfeği, 1 adet 5.5 mm çapında havalı tüfek, geçmiş dönemlere ait olduğu değerlendirilen ve tarihi değeri olan 2 cam vazo, 1 toprak vazo, 20 altın sikke, 3 yüzük, 1 metal ok ucu olmak üzere 27 tarihi eser ile 10 gram kenevir tohumu ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen silah ve mühimmatlar ile 27 adet tarihi eser Yumurtalık Jandarma Karakol Komutanlığında muhafaza altına alındı. Şüpheli Ö. Ö. D. alınan ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder