banner181

Bursa'daki Dadaşlarden, Erzurum’un kurtuluşu ve şehitler için Kur’an ziyafeti

15 Mart 2012 Perşembe 10:23
Bu haber 415 kez okundu

Bursa’daki Erzurumlular tarafından kurulan Dadaşlar Derneği, Erzurum’un kurtuluşunun 94. yıl dönümünde Kur’an ziyafeti düzenledi.         İstiklal Marşı’nın kabulünün 91. yıl dönümü ve Çanakkale...

Bursa'daki Dadaşlarden, Erzurum'un kurtuluşu ve şehitler için Kur'an ziyafeti
Bursa’daki Erzurumlular tarafından kurulan Dadaşlar Derneği, Erzurum’un kurtuluşunun 94. yıl dönümünde Kur’an ziyafeti düzenledi.

        İstiklal Marşı’nın kabulünün 91. yıl dönümü ve Çanakkale Zaferi’nin 97. yıl dönümlerine denk gelen Kur’an ziyafetine Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Dikkaldırım Mihraplı Camii’nde düzenlenen etkinlik, dualarla başladı. Dünyaca ünlü hafızlar Adem Bilir, Musa Coşkun, Muhammet Polat, Hıfzı Çakır, Ayhan Polat, Yahya Çelik, Hayrettin Seçen ve Tuna Camii İmamı Lütfi Taşçı Kur’an okudu. Hafızları dinleyen binlerce vatandaş, duygulu anlar yaşadı. Program, Tuna Camii İmamı Lütfü Taşçı’nın yaptığı dua ile son buldu.

        Bursa Dadaşlar Derneği Başkanı Mikail Kaya, böylesine anlamlı bir program düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kaya, şunları ifade etti: “Bizlere bu cennet vatanı emanet eden şehitlerimizi unutmayacağız. Onlara minnet borcumuzu bir nebze de olsa ödemeye çalıştık. Şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız. Allah, cennet vatanımızı korusun.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder