banner181
banner210

Koruma altındaki kirpileri öldürüp kilosunu 30 liradan satıyorlarmış

15 Mart 2012 Perşembe 10:06
Bu haber 1179 kez okundu

Adana'da Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda koruma altındaki oklu kirpileri öldüren ve kilosunu 30 liradan satan 5 kişi yakalandı.İmamoğlu İlçe Jandarma Komutanlığınca şüphe üzerine durdurulan bir aracın bagaj kısmında...

Koruma altındaki kirpileri öldürüp kilosunu 30 liradan satıyorlarmış
Adana'da Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda koruma altındaki oklu kirpileri öldüren ve kilosunu 30 liradan satan 5 kişi yakalandı.

İmamoğlu İlçe Jandarma Komutanlığınca şüphe üzerine durdurulan bir aracın bagaj kısmında 4 köpek ve 3 çuval görülmesi üzerine araçta arama yapıldı.

Şüpheliler N.A, C.A., A.A., İ.K ve D.A.'ya kimlik sorguları yapıldıktan sonra çuvallar da ne taşındığı soruldu. Şüpheliler, çuvallarda 5 oklu kirpi bulunduğunu beyan etti.

Koruma altında olan ve avlanması yasak hayvanlardan 5'i derisi yüzülmüş ve parçalanmış şekilde çuvalda ele geçirildi.

Şüpheliler beyanlarında bahse konu oklu kirpileri öncelikle yanlarında bulunan köpekler ile buldurduklarını, daha sonra köpeklerin oklu kirpileri kovalamaları esnasında ellerindeki sopalarla öldürerek avladıklarını itiraf etti.

Şüpheliler kirpi etinin Heimoroid, Şeker ve Enuresis (altını ıslatma) hastalıklarına iyi geldiğini belirterek, bu tür rahatsızlıkları olan hastalara para karşılığında kilogramı (30) TL.’den sattıklarını anlattılar.

Ele geçirilen kirpi etleri İmamoğlu İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli veteriner gözetiminde toprağa gömülmek suretiyle imha edildi. Şüpheliler, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet suçundan yasal işlem yapılarak serbest bırakıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder