banner181

Belediye ekipleri çöp evi 5 saatte temizleyebildi

14 Mart 2012 Çarşamba 12:21
Bu haber 458 kez okundu

Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri bir ihbar üzerine gittikleri çöp evi 5 saatte temizleyebildi.         Ankara Demetevler Barış Mahallesi’nde apartman sakinlerinin şikayeti üzerine harekete...

Belediye ekipleri çöp evi 5 saatte temizleyebildi
Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri bir ihbar üzerine gittikleri çöp evi 5 saatte temizleyebildi.

        Ankara Demetevler Barış Mahallesi’nde apartman sakinlerinin şikayeti üzerine harekete geçen belediye ekipleri, maliyeden emekli S.Ç.'nin dairesinde odalar dolusu çöple karşılaştı. Ekipler, annesinin ölümünden sonra ruh sağlığının bozulduğu öğrenilen S.Ç.'nin akrabaları ile birlikte eve girdi. Akrabalarının tüm uğraşlarına rağmen tedavi olmayı reddederek tek başına yaşamayı tercih eden S.Ç.'nin biriktirdiği odalar dolusu çöp uzun uğraşlar sonucu temizlenebildi. Polis ve zabıta gözetiminde evde bulunan çöp ve atık maddeyi alan belediye ekipleri, evi ve bulunduğu apartmanı ilaçlayarak dezenfekte etti.

Çöp evlerin bölgeye tehlike saçtığını ve bu tür vakalara karşı savaş açtıklarını belirten Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, halkın sağlığının her şeyden önemli olduğunu ve her ihbarı değerlendirdiklerini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder