banner181

Provalı kuyumcu, silahlı soyguncuyu demir sopayla püskürttü

14 Mart 2012 Çarşamba 12:12
Bu haber 468 kez okundu

Adana'da bir kuyumcu, tabancayla soyguna gelen gaspçıyı demir çubukla etkisiz hale getirdi. Başına aldığı darbeden sonra ayağı kayıp yere düşen gaspçı, arkasına bakmadan kaçtı. Kuyumcu Ecvet Çeliktaş, "Acaba soyguna uğrarsam ne yaparım"...

Provalı kuyumcu, silahlı soyguncuyu demir sopayla püskürttü
Adana'da bir kuyumcu, tabancayla soyguna gelen gaspçıyı demir çubukla etkisiz hale getirdi. Başına aldığı darbeden sonra ayağı kayıp yere düşen gaspçı, arkasına bakmadan kaçtı. Kuyumcu Ecvet Çeliktaş, "Acaba soyguna uğrarsam ne yaparım" diyerek bir hafta önce arkadaşıyla soygun provası yaptığını söyledi. Polis, yaralanıp kaçan gasp şüphelisini arıyor.

    Olay, merkez Seyhan ilçesi Obalar caddesi üzerindeki Meydan kuyumculukta yaşandı. Kuyumcu Ecvet Çeliktaş, oğlu Aziz Can ile birlikte işyerini kapatmaya hazırlanırken, yüzü maskeli silahlı bir kişinin soygun girişimine maruz kaldı. Elindeki silahı doğrultarak, cebinden çıkardığı poşeti kuyumcuya veren gaspçı "doldur ulan" diyerek altınları vermesini istedi. Çeliktaş, önündeki vitrinden altınları verir gibi yaparak eğildi, bu sırada oğlunu yere yatırdı. Daha önce tezgahın altına koyduğu demir çubuğu alıp dalgınlığından faydalanarak gaspçının kafasına vurdu. Başına aldığı darbeyle bir anda ne olduğunu anlamayan gaspçı, yere düştü. Daha sonra, iş yerinden kaçarak uzaklaştı. 12 yıllık kuyumcu, olayın ardından polise haber vererek yardım istedi. Polis, güvenlik kamerası görüntüleri ile zanlının düştüğü yerde yaptığı inceleme ile gaspçının kimliğini belirlemeye çalışıyor.

    Bu arada kuyumcuda yaşanan soygun anı güvenlik kameralarına da yansıdı. Kamera görüntülerine göre yüzü maskeli elinde beyaz bir eldivenle içeri giren gaspçı silahı kuyumcuya doğrultuyor. Kuyumcu ise oğlunu yere yatırıp vitrinin altına sakladığı demir çubukla gaspçıya vuruyor. Başına isabet eden darbeyle yere düşen gaspçı daha sonra arkasına bakmadan kaçıyor.

    Kuyumcu Ecvet Çeliktaş, daha önce inşaatlarda çalıştığını 12 yıldan bu yana kuyumculukla uğraştığını söyledi. 8 ay önce yeni iş yerine taşındığını anlatan Çeliktaş, bir hafta önce arkadaşı Cedih Oğuz ile "Acaba bir soygun olursa ne yaparız" diyerek uygulamalı bir prova yaptığını söyledi. Çeliktaş, saniyelik davranıp gaspçıya iki kez vurduğunu başı yaralanıp kan akan gaspçının kaçtığını bildirdi.

    Kuyumcunun oğlu 10 yaşındaki Aziz Can ise babasının kendisini yere yatırdığını daha sonra ise demir sopayla tabancalı kişiye vurduğunu olaydan dolayı çok korktuğunu söyledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder