banner181
banner210

Midyatlı girişimciler KOSGEB eğitim sertifikalarını aldı

14 Mart 2012 Çarşamba 12:05
Bu haber 457 kez okundu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mardin Hizmet Müdürlüğü ile Midyat Sanayici İşadamları Derneği (MİSADER) arasında imzalanan protokol kapsamında, ‘Genç Girişimcilik Eğitimi’...

Midyatlı girişimciler KOSGEB eğitim sertifikalarını aldı
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mardin Hizmet Müdürlüğü ile Midyat Sanayici İşadamları Derneği (MİSADER) arasında imzalanan protokol kapsamında, ‘Genç Girişimcilik Eğitimi’ kursunu bitiren 60 girişimciye sertifikaları törenle verildi.

Kocatepe İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda düzenlenen sertifika dağıtım törenine, KOSGEB Mardin Hizmet Müdürü Serdar Altan, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, Emniyet Müdürü Serdar Yurdagül, MİSADER Başkanı Yusuf Yenigün, banka müdürleri, dernek üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Sertifika töreninde kısa bir konuşma yapan KOSGEB Mardin Hizmet Müdürü Serdar Altan, girişimcilik eğitimini alanların KOSGEB’im imkânlarından faydalanabileceklerini belirtti. Altan, “İş yerinizi kurduktan, o iş yerinizin bitimine kadar iktisadi faaliyetiniz ne kadar sürecekse o zaman zarfınca KOSGEB desteklerinden faydalanabiliyorsunuz. Yani bu gün siz yeni girişimcilik desteği aldıktan sonra aynı anda üç farklı destekten da faydalanabiliyorsunuz. Bu kapsamda size bu imkanları sunmakta destek sağlayan MİSADER ve yöneticilerini kutlarım.” diye konuştu.

YENİ İŞİNİ KURANLARA BELEDİYEDEN MÜJDE

Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu da girişimcilik kursunu bitiren 60 kursiyere müjde verdi: "Bizde yerel yönetim olarak işini yeni kuran girişimcilerimizin bir yıllık tabela vergisi, 6 aylık su giderini karşılayıp aynı zamanda iş yeri açma ruhsatını hediye edeceğiz. Bütün girişimcilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

Törende, KOSGEB Mardin Hizmet Müdürü Serdar Altan’a, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu tarafından plaket verildi. Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tören son buldu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder