banner181
banner210

Erdoğan: Türk okulları, ülkenin model olmasındaki en önemli unsur

14 Mart 2012 Çarşamba 11:54
Bu haber 817 kez okundu

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kendi sorunlarını bir bir çözen Türkiye'nin, dünyanın birçok ülkesine de model oluşturduğunu söyledi. Erdoğan, “Yurt dışındaki Türk okulları bu modelin en önemli unsurları arasında yer...

Erdoğan: Türk okulları, ülkenin model olmasındaki en önemli unsur
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kendi sorunlarını bir bir çözen Türkiye'nin, dünyanın birçok ülkesine de model oluşturduğunu söyledi. Erdoğan, “Yurt dışındaki Türk okulları bu modelin en önemli unsurları arasında yer alıyor.” dedi.

        Mehmet Erdoğan, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu’nu ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

        Erdoğan, ziyarette yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarının ülke kalkınması ve gelişmesinde önemli bir misyona sahip olduğunu ifade etti.

        Erdoğan, “Derneğin, eğitime ve insana verilen önem ve insan odaklı başarıyla yürütülen projeleri bizleri mutlu etmektedir. Son olarak il genelinde yürütülen eğitime destek kampanyasında Empati Derneği’nin çalışmaları diğer sivil toplum kuruluşları için de örnek oluşturmuştur. Eğitim sadece bizlerin ve ülkemizin değil, dünyanın ortak sorunudur. Bu sorunun çözümü de evrensel olmak zorundadır. Bu gün dünyamızın birçok ülkesinde yüzlerce yıl önceki dönem kültürleri yaşanmakta ve farklı ülkelerdeki farklı dillerde ve dinlerdeki birçok insan teknolojiden, eğitimden uzak, çağın gerisinde yaşamlarını sürdürmektedir. Bizler sorunlarımızı ülke genelinde çözerken dünyanın birçok ülkesine de model oluşturmaktayız. Yurt dışındaki Türk okullarımız bu modelin en önemli unsurları arasındadır.” şeklinde konuştu.

        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Pınar Topçuoğlu da “Erdoğan’dan önümüzdeki günlerde yürüteceğimiz birçok projemizde desteklerini bekliyoruz. Kuruluşundan bu yana başarılarla dolu üç yılı geride bırakan derneğimiz önümüzdeki günlerde yine insan odaklı, yine çocuk ve kadın odaklı projeleriyle kentimizde birçok önemli hizmetleri gerçekleştirecektir.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder