banner181

Kırşehir'de kadın çiftçiler yarıştı

14 Mart 2012 Çarşamba 11:48
Bu haber 594 kez okundu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırşehir İl Müdürlüğü tarafından ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması’ yapıldı.    Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen yayım faaliyetlerinin...

Kırşehir'de kadın çiftçiler yarıştı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırşehir İl Müdürlüğü tarafından ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması’ yapıldı.

    Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen yayım faaliyetlerinin sonuçlarını görmek, kadın çiftçiler arasında dayanışmayı sağlamak, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek amacıyla yapılan yarışmaya katılım beklenenin üzerinde oldu. Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonun’da yapılan Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması'na Kaman'ın Hamit beldesinden katılan Servet Turgut birinci, merkez ilçe Karalar köyünden Şenay Yıldırım ikinci, Kaman'ın Kargınmeşe köyünden Serpil Sandal ise üçüncü oldu.

    İlci Tarım İşletmesi tarafından birinciye 3, ikinci ve üçüncüye ise birer altın hediye edildi. Yarışmanın birincisi Servet Turgut, 16 Mayıs 2012 tarihinde Eskişehir'de yapılacak bölge finalinde Kırşehir’i temsil edecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder